пошук  
версія для друку
22.07.2008
джерело: www.newsru.ua

Ющенко заявляє, що міграційні ухвали Кабміну суперечать Конституції

   

Президент України Віктор Ющенко зупинив дію ухвали Кабміну про деякі питання державного управління в сфері міграційної політики і одночасно звернувся до Конституційного Суду з поданням щодо визначення конституційності прийнятого урядом документа.

"Всупереч приведеним конституційним положенням Кабінет міністрів України своєю ухвалою покладає на Міністерство внутрішніх справ України виконання функцій спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах міграції", - заявляє Ющенко.

Президент Указом № 643/2008 від 21 липня зупинив дію ухвали Кабінету міністрів №558 від 18 червня 2008 року "Деякі питання державного управління у сфері міграційної політики".

Текст відповідного Указу розміщений на офіційному сайті глави держави.

У Указі наголошується, що Кабінет міністрів, з метою оптимізації системи державного управління в області міграції, поклав на МВС виконання функцій спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах міграційної політики до законодавчого визначення впродовж одного року відповідного центрального органу виконавчої влади.

Крім того, Ющенко указує на те, що ухвалою Кабміну також перейменований Державний департамент у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб до Державного департаменту міграційної служби.

Ще одним пунктом ухвали в сферу управління МВС передані пункти тимчасового розміщення біженців; до складу Державного департаменту міграційної служби - органи міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, утворені відповідно до ухвали Кабінету міністрів України від 27 травня 2004 року в700.

Крім того, в указі президента наголошується, що забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування і правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом (частина третя статті 17 Конституцій України).

"Законом України "Про загальну структуру та чисельність Міністерства внутрішніх справ України" затверджена загальна структура і чисельність Міністерства внутрішніх справ України. При цьому функціонування самостійних територіальних органів державних департаментів, що діють у складі Міністерства як урядові органи державного управління за окремими напрямками службової діяльності, певним Кабінетом міністрів України, цим Законом не передбачено", - пояснює Ющенко.

При таких обставинах, вважає глава держави, передавши в сферу управління МВС пункти тимчасового розміщення біженців, до складу Державного департаменту міграційної служби органи міграційної служби в регіонах, Кабінет міністрів України змінив загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ України.

"Отже, видавши ухвалу №558, Кабінет міністрів України вирішив питання, зараховані Конституцією України до повноважень Верховної Ради України", - підкреслюється в Указі.

В той же час, Ющенко звернувся до Конституційного Суду з поданням щодо невідповідності Конституції України ухвали Кабміну №558 від 18 червня 2008 року.

Відзначимо, що глава МВС Юрій Луценко дуже строго ставиться до питань державної міграційної політики.

За словами міністра, щороку близько 4 тисяч іноземців отримують дозвіл на проживання в Україні. Але більшість цих документів фіктивні. І саме цей факт турбує голову МВС.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори