MENU

Подібні статті

Украинский герой из УэльсаАмерика вшанує пам’ять жертв ГолодоморуУ Кембриджі відкривається виставка щоденників британського журналіста про ГолодоморНа Донбасі відбудеться суд над журналістом, який заперечує, що Голодомор був геноцидом українцівВ Україні програно суд про заперечення Голодомору як геноцидуСуд назвав винних у Голодоморі 1932-33 рр.Онук Сталіна вимагає покарати СБУ й українських суддівПостанова про порушення кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахПостанова апеляційного суду м. Києва у кримінальній справі за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932–1933 рокахКоментар до Постанови Апеляційного суду м. Києва від 13 січня 2010 рокуІсторія з ГолодоморомУ Варшаві презентували унікальну книжку про Голодомор в УкраїніПостановление апелляционного суда г. Киева по уголовному делу по факту совершения геноцида в Украине в 1932–1933 гг.Пам’ять замовляли?Память заказывали?Полонений Григорій Сінченко оголосив голодуванняГригорій Сінченко вчинив спробу самогубства у СІЗО «ДНР»Українець Григорій Сінченко втік з полону «ДНР»Британська Колумбія визнала Голодомор геноцидомВизнання Голодомору Геноцидом: Міжнародні Конвенції, Договори та Судові Рішення (Висновки Лемкіна Підтверджуються)

У Києві демонтували пам’ятник одному з організаторів Голодомору

25.11.2009 | maidan.org.ua

У Києві демонтували пам’ятник Григорію Петровському – одному з організаторів Голодомору, встановлений на вулиці Грушевського, 1 у Печерському районі.

Громадськість Києва протестувала і негативно ставилась до наявності пам’ятника, обмальовувала надписами ”Кат України” та ”Батько Голодомору”.
Григорій Петровський був, один з ініціаторів організації Голодомору 1932-33 років. Був головою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету, головою Всеукраїнського революційного комітету. З боку УРСР підписав Договір про утворення СРСР і був одним зі співголів ЦВК СРСР. Також був головою Всеукраїнського ЦК незаможних селян, займав важливі пости в Комінтерні.

Проведена, під керівництвом Петровського, примусова колективізація села й вилучення хліба призвели до Голодомору 1932–1933 років. Штучно створений Геноцид українського народу забрав життя у десятка мільйонів людей.

Зауважимо, що раніше Київ міська адміністрація ініціювала демонтаж 27 пам’ятників радянським діячам, розташованих на території міста, серед них 17 пам’ятників Володимиру Леніну, 2 - Надії Крупській, 2 - Феліксу Дзержинському, по 1 - Станіславу Косіору, Григорію Петровському, Михайлу Калініну.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху
25 листопада

 Поділитися