MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Дожити до звільнення. Чому засуджених прирікають на страждання та смерть в умовах несвободи?Звільнення від відбування покарання у зв"язку із хворобою — дослідження ХПГРосійської бригади, що вбивала цивільних у Бучі, майже не залишилосяВільна Бурятія та інструкція «Як не стати потенційним убивцею» – дайджест російських протестівЗ полону звільнено 144 захисника України – це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгненняВ окупованому Маріуполі цивільні підірвалися на міні під час розбору завалівПравозахисники: «курси денацифікації» – воєнний злочин проти цивільного населення на окупованих Росією територіяхЧеченців змушують «добровільно» їхати на війну в Україну – правозахисникиЗа вбивство цивільного судитимуть першого російського військового – Офіс ГенпрокурораМаріуполька розповідає, як знаходила вбитих снайпером цивільнихЗвільнена Руська Лозова: звідси окупанти гатили по Харкову (фото)Ні харчів, ні ліків, ні світла: у селищі Вільча на Харківщині – надзвичайна гуманітарна ситуація «Виводили в коридор і зверху випускали черги з автоматів» – українська журналістка розповіла про російський полонХарків: росіяни скинули на місто міни уповільненої діїМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіКремль хоче позбутися своїх військових, що вбивали цивільних у Бучі?Біля Харкова російські військовослужбовці розстріляли цивільні автівки – ОмбудсманОкупанти катували цивільних у Тростянці – ПрокуратураООН: від початку повномасштабної російської агресії загинули понад 1120 цивільних, майже 4 мільйони виїхали з УкраїниООН: внаслідок дій окупантів в Україні загинули щонайменше 902 цивільні особи

Смерть в лікарні. Як можна швидко вбити беззахисну людину.

10.04.2013
Олена Карась

38-річний чоловік С. лікувався в тубдиспансері свого обласного центру. Йому відкачали 3 літри рідини з легенів, операція пройшла успішно. С. був пацієнтом замісної підтримуючої терапії і отримував метадон. Поки з ним в лікарні була його мати, проблем не було, йому давали метадон, він одужував. Але одну з ночей мати провела не з ним в лікарні, і на ранок вона побачила сина в поганому стані. Він вже не міг розмовляти, хоча і реагував на її слова.

С. почали давати знеболювальне, але не метадон. Натомість лікар прописав інший препарат «налбуфін», який і вкололи пацієнту. Після уколу стан хворого різко погіршився, він став важко дихати, спітнів, почервонів, очі його стали мутними. Через кілька годин він помер.

Мати С. звинувачує лікаря в тому, що він не забезпечив сину регулярні дози метадону і прописав препарат, несумісний з метадоном.
Мати звернулася до адвокатів проекту «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги», які почали працювати над справою, розбиратися в тому, що сталося, і допомагати нещасній матері.

Олена Карась

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть [email protected] або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

 Поділитися