MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Верховний Суд звільнив чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконанняЗвільнення з військової служби у воєнний час — місія неможлива?У ПАРЄ закликали Росію звільнити українського правозахисника Максима БуткевичаПоранені цивільні: як отримати інвалідність?‘Де мій син?’ Окупанти катували і страчували цивільних на Чернігівщині Хто може звільнитися з військової служби та як це зробитиКроки до звільнення КримуВійна проти цивільних: 21 лютого армія РФ обстріляла Херсон У звільненій Снігурівці на Миколаївщині виявили тіла 27 цивільнихЗвільнення від відбування покарання у зв’язку із тяжкою хворобою — системна проблема, що потребує вирішенняУ комісії ООН розповіли про попередні результати роботи: російські збройні сили відповідальні ‘за переважну більшість виявлених порушень’Трагедія у Дніпрі, українські цивільні полонені, викрадені діти — підсумки тижняРосійські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лиману — СБУДозвіл на вбивство: у Хмельницькому виправдали співробітників колонії, яких звинувачували у смерті в’язняПравоохоронці продовжують розслідувати вбивства цивільних на деокупованих територіяхДобровільно, але в кайданках: кримську журналістку Ірину Данилович засудили до 7 років ув’язненняУбиті цивільні, розбиті підстанції — наслідки російської ракетної атаки на УкраїнуКраїна-катівня: звільнені українські військові розповіли про перебування в російському полоніВ Україні загинуло майже 7 000 цивільних від початку повномасштабного вторгнення — ООН ‘Стіни немає, дверей немає, нічого не залишилося’, — жителька Бородянки розповіла, як пережила бомбардування

Смерть в лікарні. Як можна швидко вбити беззахисну людину.

10.04.2013   
Олена Карась
Мати С. звинувачує лікаря в тому, що він не забезпечив сину регулярні дози метадону і прописав препарат, несумісний з метадоном.Мати звернулася до адвокатів проекту «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги», які почали працювати над справою, розбиратися в тому, що сталося, і допомагати нещасній матері.

38-річний чоловік С. лікувався в тубдиспансері свого обласного центру. Йому відкачали 3 літри рідини з легенів, операція пройшла успішно. С. був пацієнтом замісної підтримуючої терапії і отримував метадон. Поки з ним в лікарні була його мати, проблем не було, йому давали метадон, він одужував. Але одну з ночей мати провела не з ним в лікарні, і на ранок вона побачила сина в поганому стані. Він вже не міг розмовляти, хоча і реагував на її слова.

С. почали давати знеболювальне, але не метадон. Натомість лікар прописав інший препарат «налбуфін», який і вкололи пацієнту. Після уколу стан хворого різко погіршився, він став важко дихати, спітнів, почервонів, очі його стали мутними. Через кілька годин він помер.

Мати С. звинувачує лікаря в тому, що він не забезпечив сину регулярні дози метадону і прописав препарат, несумісний з метадоном.
Мати звернулася до адвокатів проекту «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги», які почали працювати над справою, розбиратися в тому, що сталося, і допомагати нещасній матері.

Олена Карась

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть [email protected] або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

 Поділитися