MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)

25.01.2018   
ХПГ-інформ
Після трусів у Джанкої затримали Енвера Кроша, якого раніше піддавали тортурам у ФСБ РФ у Криму. У селі Розливи затримали Ебазера Іслямова. ОНОВЛЕННЯ: Крошу дали 10 діб арешту, Іслямову призначили штраф 2000 рублів.

Сьогодні, 25 січня, в окупованому Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар. Один з трусів проводився в місті Джанкої, у будинку Енвера Кроша, якого раніше піддавали тортурам у ФСБ РФ у Криму. Про це повідомляє новинний сайт «15 минут».

У селі Розливи Нижньогірського району затримали Ебазера Іслямова, його доставили до Нижньогірського райвідділку поліції. Про це повідомила «Україна молода». Близькі друзі Ебазера Іслямова розповіли, що він – побожний мусульманин.

Як повідомлялося раніше, у 2015 році, 16 грудня, Енвер Крош був затриманий і незаконно доставлений до райвідділку поліції з метою отримання письмової згоди на співробітництво з ФСБ. Коли Крош відмовився, співробітники ФСБ піддали його тортурам електричним струмом.

Крош розповідав, що йому наділи на голову мішок і стали катувати струмом. Кроша відпустили наступного дня. Попри тиск і залякування Крош продовжував вести активне соціальне життя в Криму, виступав проти репресій і брав участь в одиночних пікетах 14 жовтня 2017 року.

Дружина Енвера Кроша розповіла, що трус розпочався близько шостої години ранку за місцевим часом. Силовики заявили, що проводять «слідчий захід за рішенням суду». Також вони додали, що на Енвера порушили адміністративну «справу», проте не пояснили, у чому конкретно його підозрюють. Після трусу Кроша затримали та відвезли до райвідділку поліції.


Як пізніше повідомив сайт «15 минут», у «суді» міста Джанкоя затриманому Енвереу Крошу дали 10 діб адміністративного арешту.

Як розповів брат Кроша, приводом до арешту став пост 2013 року в соцмережі «ВКонтакте». «У ньому містилися гасла, які не влаштовують цю беззаконну російську державу», – сказав брат арештованого.

Про результат «судового засідання» у «справі» Ебазера Іслямова поки що невідомо.

Як розповіла його дружина, Ебазеру вранці під ас затримання ставало зле, його нудило. Під час «судового засідання» йому викликали «швидку». Як каже дружина, Ебазер Іслямов має серйозні проблеми зі здоров’ям.


«15 минут» повідомив пізніше, посилаючись на «Крымскую солидарность», що «Нижньогірський районний суд» звинуватив Ебазера Іслямова «в пропаганді та екстремістських висловлюваннях» і призначив йому штраф у розмірі 2000 рублів.

 Поділитися