MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Юрія Дмитрієва визнано невинуватим за двома з трьох пунктів обвинувачення

06.04.2018   
Історик виправданий за статтями «Виробництво порнографічних матеріалів із зображенням неповнолітніх» та «Вчинення розпусних дій без застосування насильства».

Суддя Петрозаводського міського суду Марина Носова оголосила вирок керівнику Карельського Меморіалу Юрію Дмитрієву, – повідомив на своєму сайті Міжнародний Меморіал.

Юрій Дмитрієв (фото з сайту Міжнародного Меморіалу)

Історик виправданий за статтями «Виробництво порнографічних матеріалів із зображенням неповнолітніх» та «Вчинення розпусних дій без застосування насильства». За статтею «Незаконне зберігання вогнепальної зброї» суддя призначила покарання на два роки і шість місяців обмеження волі. За вирахуванням часу, яке Дмитрієв вже провів в СІЗО, в свободі він буде обмежений три місяці (протягом цього терміну не виїжджати з Петрозаводська й відзначатися в поліції).

Звинувачення вимагало для Юрія Дмитрієва дев’ять років колонії суворого режиму.

Адвокат Віктор Ануфрієв так прокоментував рішення суду інтернет-виданню «7×7»: «Вчора в засобах масової інформації оприлюднено заяву президента Російської Федерації про те, що судді, які не виконують закон, повинні шукати іншу роботу. Сьогоднішній вирок є підтвердженням, що цю заяву президента почуто. Майже за всіма статтями Юрій Олексійович виправданий, ухвалено постанову про право на реабілітацію та відшкодування моральної шкоди. Він визнаний винним в зберіганні фрагмента гладкоцівкової рушниці: два роки шість місяців обмеження волі, тобто два рази на місяць він повинен відзначатися в інспекції. Один рік, один місяць і 15 днів тримання під вартою – один день тримання під вартою прирівняний до двох днів громадських робіт, тобто два роки і три місяці він уже відбув».

Коротко про процес:

Юрій Дмитрієв був заарештований 13 грудня 2016 року за анонімним доносом. У його комп’ютері були знайдені світлини неповнолітньої прийомної дочки в оголеному вигляді. Його звинуватили у виготовленні порнографії, пізніше до цього звинувачення була додана стаття про «розпусні дії» (шляхом фотографування). Адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв стверджував, що світлини зроблені в рамках «щоденника здоров’я», нікому не показувалися і ніде не поширювалися. Через кілька місяців виникло нове звинувачення – у незаконному зберіганні зброї. Справа велася зі значними процесуальними порушеннями, а експертизу світлин робив Центр соціокультурних експертиз, відомий своїми висновками в політичних справах, в тому числі визнанням екстремістськими текстів Свідків Єгови (діяльність яких у 2017 році Верховним судом Російської Федерації визнана екстремістською й заборонена на території РФ – ред. «ПЛ»). Співробітники Міжнародного Меморіалу підготували велику довідку про справу Юрія Дмитрієва, яка містить, зокрема, юридичний аналіз обвинувального висновку.

29 червня 2017 року юристи Правозахисного центру «Меморіал» подали скаргу до Європейського суду з прав людини на арешт Дмитрієва.

24 липня 2017 року Правозахисний центр «Меморіал» визнав Юрія Дмитрієва політв’язням.


Юрій Дмитрієв з 1990-х років займається дослідженнями репресій у Карелії, в тому числі пошуками місць розстрілів і поховань. За його активної участі в 1997 році було знайдено одне з найбільших поховань на північному заході Росії – в урочищі Сандармох. Протягом багатьох років Дмитрієв займається його меморіалізацією й організацією днів пам’яті. Він – укладач книг пам’яті «Поминальні списки Карелії», «Місце розстрілу Сандармох»; навесні 2017 року видано ще дві підготовлені Дмитрієвим книги – «Червоний бор» і «Їх пам’ятає Батьківщина», презентація яких відбулася нещодавно в Петрозаводську, Санкт-Петербурзі та Москві.

 Поділитися