MENU

Подібні статті

«Військовий» парад у Київській академії мистецтв«Свобода – це процес, під час якого ви розвиваєте звичку бути недоступним для рабства»Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з РФ — українські правозахисники та правозахисні організаціїБілорусь: Радіо Свобода визнана «екстремістським формуванням»Фаєр та сльозогінний газ – праворадикали зірвали ЛГБТ-захід«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини«Кати Слов’янська» – розслідування Радіо СвободаРадикали забруднили фасад Прайд-хабу курячою печінкоюСвобода слова: знов по граблях біжимо?Нам потрібні свобода і милосердя…Вони мали бути на волі...Довгоочікувана свобода або як адвокатові вдалося домогтися звільнення підозрюваного з-під варти!Свобода віросповідання на окупованих Росією територіях під загрозоюВиступ на дискусії «Хто і навіщо цензурує українське мистецтво?»Оцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (ДОПОВНЕНО)ЦВК звернулася до СБУ та поліції через погрози праворадикалівСвобода слова: і зловживання, і непропорційні обмеженняКультура класична vs культура фізична: праворадикали забрали у правоохоронних органів право на примус?Оцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (резюме національного звіту)Свобода совісті в Росії перетворилася на фікцію

Спартак Хачанов виїхав з України

06.02.2019
Ірина Скачко

Студент Академії мистецтв, якому після скандальної виставки погрожували радикали, був вимушений залишити Україну.

Спартак Хачанов із дружиною зараз перебуває у Фінляндії за програмою інституції Artists at Risk. Організація підтримує митців із усього світу, якщо їхньому життю загрожує небезпека.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року семестрова робота студента-скульптора Спартака Хачанова в київській Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури спричинила гучний скандал.  

Пацифістська експозиція «Парад членів», у якій фігурки гіпсових солдатиків і військової техніки мали фалічну форму, обурила одного із викладачів, а також представників праворадикальної групи «Січ». Молодики погрожували студенту безпосередньо в стінах вишу. Ректорат поставив питання про виключення Хачанова з Академії.

«Завдяки програмі Artists at Risk, Спартак Хачанов зараз у безпеці. Сьогодні вони з дружиною приїхали у Гельсінкі. Це стало можливим у результаті активної позиції колег Спартака у Києві і фінських організацій», – написала днями правозахисниця Оксана Челишева.

Як повідомив Спартак Хачанов, він не знає, чи було його виключено із НАОМА і коли він зможе повернутися в Україну.

 

 Поділитися