MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Військовий» парад у Київській академії мистецтв‘Якщо не вкладати в мистецтво, можемо програти знову’, — Матвій ВайсбергДумки і настрійВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимДумки щодо доказування геноциду та запрошення до дискусіїСвобода пересування військовозобов’язаних – старий закон, новий галас і похибки комунікаціїУкраїнських полонених тримають в російських СІЗО та колоніях, але адвокатам до них не дістатися – Радіо Свобода«Свобода – це процес, під час якого ви розвиваєте звичку бути недоступним для рабства»Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з РФ — українські правозахисники та правозахисні організаціїБілорусь: Радіо Свобода визнана «екстремістським формуванням»Фаєр та сльозогінний газ – праворадикали зірвали ЛГБТ-захід«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людини«Кати Слов’янська» – розслідування Радіо СвободаРадикали забруднили фасад Прайд-хабу курячою печінкоюСвобода слова: знов по граблях біжимо?Нам потрібні свобода і милосердя…Вони мали бути на волі...Довгоочікувана свобода або як адвокатові вдалося домогтися звільнення підозрюваного з-під варти!Свобода віросповідання на окупованих Росією територіях під загрозоюВиступ на дискусії «Хто і навіщо цензурує українське мистецтво?»

Спартак Хачанов виїхав з України

06.02.2019   
Ірина Скачко

Студент Академії мистецтв, якому після скандальної виставки погрожували радикали, був вимушений залишити Україну.

Спартак Хачанов із дружиною зараз перебуває у Фінляндії за програмою інституції Artists at Risk. Організація підтримує митців із усього світу, якщо їхньому життю загрожує небезпека.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року семестрова робота студента-скульптора Спартака Хачанова в київській Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури спричинила гучний скандал.  

Пацифістська експозиція «Парад членів», у якій фігурки гіпсових солдатиків і військової техніки мали фалічну форму, обурила одного із викладачів, а також представників праворадикальної групи «Січ». Молодики погрожували студенту безпосередньо в стінах вишу. Ректорат поставив питання про виключення Хачанова з Академії.

«Завдяки програмі Artists at Risk, Спартак Хачанов зараз у безпеці. Сьогодні вони з дружиною приїхали у Гельсінкі. Це стало можливим у результаті активної позиції колег Спартака у Києві і фінських організацій», – написала днями правозахисниця Оксана Челишева.

Як повідомив Спартак Хачанов, він не знає, чи було його виключено із НАОМА і коли він зможе повернутися в Україну.

 

 Поділитися