MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівки

08.05.2019   
ХПГ-інформ
Захист підозрює, що зразки ДНК на пакованні набоїв та вибухівки – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

В окупованому Російською Федерацією Криму слідство надало результати низки експертиз, що приводилися у рамках розслідування справи тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів і тримають у СІЗО Сімферополя. Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

Едем Бекиров (фото: Антон Наумлюк)

Також, за результатами балістичної та вибухотехнічної експертизи, предмети, виявлені в торбі, яку, за версією слідства, Бекиров передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов, дійсно є 12 кг тротилу та майже 200 набоями 9-го калібру.

У висновку біологічної експертизи сказано, що ДНК Бекирова виявлена на пакованні набоїв, ізоляційній стрічці та мотузці наплічника, у якому все й зберігалося. Тут також знайдено й сліди ДНК Карима Меметова. На набоях та вибухівці жодних слідів не виявлено.

«Слину в Бекирова відбирали двічі: 12 грудня 2018 року в будівлі ФСБ по Криму та Севастополю під час затримання та 29 грудня в СІЗО Сімферополя. Це не було офіційною оперативно-розшуковою дією, проводилася людьми у цивільному. Захист підозрює, що ці, на незаконний спосіб отримані зразки ДНК Бекирова, опинилися на пакованні набоїв та вибухівки», – нагадує Наумлюк.


Нагадаємо, кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня минулого року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської області, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці.

Неодноразово повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діабет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

15 січня Бекирова поклали до Клінічної лікарні ім. Семашка в Сімферополі для медичного освідування, а 18 січня вже повернули до СІЗО. «Мого тата повернули з лікарні до СІЗО. „Лікування“ інваліда I групи без ноги, з 4 шунтами в серці завершене. Йому вкололи інсулін – і все!» – казала тоді з обуренням дочка активіста Елеонора Бекирова. Інсулін Бекирову протипоказаний через проблеми з серцем.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

6 лютого Едему Бекирову виповнилося 58 років.

10 квітня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову термін перебування під вартою до 12 червня 2019 року. 26 квітня підконтрольний Кремлю Верховний суд відхилив апеляцію захисту активіста на це судове рішення, залишивши Бекирова під вартою.

 Поділитися