Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірним
Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя сьогодні, 16 травня, відхилив скаргу захисту заарештованого у Криму координатора громадського об’єднання «Крымская солидарность» Сервера Мустафаєва на неправність порушення кримінальної справи проти нього, – передає сайт проекту «Крым.Реалии», посилаючись на «Крымскую солидарность».
Сервер Мустафаєв (архівне фото: krym.org, RFE/RL)
«Суд скаргу відхилив. Постанову про порушення кримінальної справи за статтею 205.5 ч. 2 стосовно Мустафаєва Сервера суддя визнав законною, адже існують законні та обґрунтовані підстави для порушення кримінальної справи», – мовиться в повідомленні.
Судове засідання відбувалося у відкритому режимі.
«Застосування російського кримінального законодавства на території Криму є неправомірним згідно з міжнародним законодавством. Кримінальне переслідування мене та моїх співвітчизників я вважаю політично мотивованим», – заявив Мустафаєв у засіданні.
Нагадаємо, Сервера Мустафаєва затримали 21 травня 2018 року, того ж дня так само затримали кримського татарина Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».
13 грудня минулого року Мустафаєва помістили до з Кримської республіканської клінічної психіатричної лікарні № 1, щоби «дати висновок про його осудність чи неосудність», де він перебував близько місяця.
Певний час Мустафаєва утримували у двомісній камері СІЗО площею 6 кв. метрів разом з інвалідом I групи Едемом Бекировим, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів. «Він (Мустафаєв – ред.) доглядає тяжкохворого Бекирова, який весь час перебування в СІЗО жодного разу не був у лазні, оскільки не може самостійно пересуватися», – повідомив тоді адвокат Мустафаєва Сергій Легостов.
Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.