MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За час війни на Донбасі від мін загинули приблизно 1000 цивільних

17.06.2019   
Денис Волоха
За п’ять років війни на сході України принаймні 977 цивільних загинули від мін і принаймні 1528 — отримали поранення, — такі дані Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

За п’ять років війни на сході України принаймні 977 цивільних загинули від мін і принаймні 1528 — отримали поранення. Такі дані Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

На заходи щодо попередження місцевого населення про забрудненні мінами території, маркування цих територій, проведення навчання, зокрема, для дітей та юнацтва в навчальних закладах, держава цього року виділила цільове фінансування — 5 млн гривень.

У рамках цього фінансування будуть проведені навчання дітей та дорослих — працівників підприємств, аграріїв; інформаційні кампанії, маркування територій та інші заходи, — говорить Міністр Вадим Черниш. Частина діяльності, за словами Міністра, охоплюватиме всю зону ООС, а в громадах поблизу лінії розмежування буде створено координаційні групи, що впроваджуватимуть «широкий комплекс заходів з протимінної діяльності». Попередньо відібрали 10 громад: Станиця Луганська, Новоайдар, Тошківка, Щастя, Талаківка, Білогорівка, Курахове, Сартана, Волноваха, Комишувата.

За підтримки уряду Швейцарії МінТОТ протягом кількох тижнів планує розпочати реалізацію пілотного проекту «Допомога особам, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни», у рамках якого постраждалим від вибухів мін людям будуть надавати кошти для купівлі ліків, оплати фізичної та психологічної реабілітації, професійної перекваліфікації тощо.

На Донбасі замінованими залишаються тисячі квадратних кілометрів, розмінування може тривати десятиліттями, а постійні обстріли з боку незаконних збройних формувань ускладнюють цю ситуацію, — говорять у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

За словами начальника Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Максима Комісарова, зараз Україна є однією з найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни держав у світі.

15-го червня, на річницю звільнення Маріуполя, у місті відкрили центр із розмінування ДСНС.

Для Центру, крім сучасного обладнання, закуплено роботів, які допомагатимуть із розмінуванням, щоби зберегти життя людей, — ідеться в прес-релізі Адміністрації Президента Зеленського, який, разом із Міністром Аваковим та очільником ДСНС, був присутній під час відкриття. На сайті АП написано, що на неокупованій частині українського Донбасу зараз заміновано 7 000 км2 території.

У 25-ій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненій у березні цього року, повідомлено, що загальна кількість постраждалих цивільних громадян у зоні бойових дій на Донбасі протягом 2018-го року в цілому нижча, ніж за кожен із попередніх років: загалом 279 постраждалих серед цивільних осіб, із них 55 загиблих, 224 поранених.

Зі слів голови Моніторингової місії ООН Фіони Фрейзер, за час конфлікту, тобто із середини квітня 2014-го року й до 9-го червня 2019-го року, — щонайменше 3 332 цивільні особи вбиті й більш ніж 7 тисяч — поранені.

Від початку 2019-го року було зафіксовано 12 смертей цивільних унаслідок воєнних дій; 58 зазнали поранень.

 Поділитися