MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Володимир Балух знов у ШІЗО

05.08.2019   
ХПГ-інформ
Українця Володимира Балуха, якого утримують у колонії в російському місті Торжку Тверської області, знову помістили до штрафного ізолятора, цього разу – на 15 діб.

Українця Володимира Балуха, якого утримують у колонії № 4 в російському місті Торжку Тверської області, знову помістили до штрафного ізолятора. Про це 3 липня повідомила Кримська правозахисна група, посилаючись на родичів політв’язня.

Ольга Дінзе та Володимир Балух
(архівне фото: Антон Наумлюк, krym.org)

За інформацією рідних Балуха, він перебуває в ШІЗО з 30 липня – цього разу його помістили на 15 діб.

«Протягом чотирьох місяців перебування Володимира Балуха в колонії Торжка, його вшосте закривають у ШІЗО, намагаючись зломити його. Від дня до дня підірване голодуваннями та жорстокими умовами утримання в колонії стан здоров’я активіста погіршується, постійне перебування у штрафному ізоляторі може завдати непоправної шкоди для його ослабленого здоров’я. Уся відповідальність за життя і здоров’я Володимира Балуха лежить на Російській Федерації, включно з адміністрацією колонії та особисто на начальнику колонії Ножкіну Олександрові Ігоровичу», – ідеться в повідомленні Кримської правозахисної групи.

Коротко про справу Володимира Балуха

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що він вивісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні.

19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки та 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці». Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха внаслідок голодування є підозри на виразку та панкреатит.

5 липня 2018 року підконтрольний московській владі Роздільненський районний суд Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ІТТ.

3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської области Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

Правозахисний центр «Меморіял» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися