MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Олегу Приходьку поставили обвинувачення

29.10.2019   
ХПГ-інформ
ФСБ РФ обвинувачує українського активіста в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

ФСБ РФ поставила обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин кримчанину Олегу Приходьку, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Назіма Шеїхмамбетова.

«Сьогодні {28.10.2019} пройшли слідчі дії з політв’язнем громадянином України Приходьком Олегом Аркадійовичем. Йому було пред’явлене обвинувачення, а також слідчий ознайомив нас із постановою з призначення ряду експертиз – це амбулаторно-психіятрична експертиза, біологічна, вибухотехнічна та комплексна лінгвістична експертиза. У частині обвинувачення Олегу Проходьку привинюють підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 КК Росії та ч. 1 ст. 205 КК Росії, а також незаконне виготовлення вибухових речовин за ч. 1 ст. 223.1 КК Росії», – розповів адвокат.

Український Омбудсмен Людмила Денісова заявила, що українського активіста Приходька обвинувачують у діях, які він не скоював.

«Згідно з уточненою інформацією, громадянину України призначили ряд експертиз, зокрема, амбулаторно-психіатричну, біологічну, вибухотехнічну і комплексну лінгвістичну. Зі свого боку, контролюватиму дотримання прав Олега Приходька під час проведення слідства, щоб не допустити фальсифікації кримінальної справи проти нього. Крім того, сприятиму забезпеченню права нашого громадянина на справедливий суд», – цитує запис Денісової у фейсбуці сайт проєкту «Крим.Реалії».

Нагадаємо, українського активіста Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла дружина активіста Любов Приходько, яка проходить у справі як свідок.

10 жовтня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька на два місяці – він перебуватиме в СІЗО до 10 грудня.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

 Поділитися