MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення волі

06.12.2019   
ХПГ-інформ
5 грудня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону ухвалив вирок фігуранту севастопольської «Хізб ут-Тахрір» – кримського татарина «визнали винним визнати винним в організації діяльности організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною».

5 грудня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону ухвалив вирок фігуранту севастопольської «Хізб ут-Тахрір» Енверу Сейтосманову – кримського татарина засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням волі на один рік. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии».

Енвер Сейтосманов (фото: memohrc.org)

«Сейтосманова Енвера Кязимовича визнати винним в організації діяльности організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною, тобто злочині, передбаченім ч. 1 ст. 205.5 КК РФ, на основі якого призначити покарання у вигляді позбавлення волі терміном 17 років у виправній колонії суворого режиму з обмеженням волі терміном один рік», – цитує присуд Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, 10 травня 2018 року під Севастополем російські силовики провели хатні труси в Ернеса та Енвера Сейтосманових, які є двоюрідними братами кримського татарина Нурі Прімова, засудженого в РФ до 5 років колонії за участь у «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня підконтрольний московській владі Ленінський районний суд Севастополя арештував Енвера Сейтосманова, інкримінуючи йому ст. 205.5 ч. 2 КК РФ – участь у забороненій у РФ організації. Ернеса Сейтосманова згодом відпустили.

Повідомлялося, що російські слідчі вважають Сейтосманова другим організатором севастопольського осередку «Хізб ут-Тахрір» разом із засудженим у цій справі Русланом Зейтуллаєвим (27 липня 2017 року Верховний суд РФ у Москві засудив Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі за обвинуваченням у створенні осередку «Хізб ут-Тахрір». Зейтуллаєв відмовився дати свідчення проти Сейтосманова).

Повідомлялося також про тиск з боку ФСБ на свідка, якого під погрозами примусили обмовити Сейтосманова.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися