MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗО

30.03.2020   
ХПГ-інформ
Фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група) етаповано до колоній у російському Башкортостані. Де саме перебуває один з п’яті в’язнів – досі невідомо.

Фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група) – Айдера Салєдінова, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва – етаповано до ВК-2 та ВК-16 міста Салават (Башкортостан, РФ). Про це 29 березня повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність», посилаючись на адвоката Едема Семедляєва.

«Перша сімферопольська група» (фото: «Кримська солідарність»)


Айдер Салєдінов і Теймур Абдуллаєв перебувають у ВК-2.

«Салєдінов Айдер прибув до ВК-2 20 лютого 2020 року. І одразу ж отримав догану, оскільки не заправив належним чином ліжко, отримав 10 діб штрафного ізолятора (ШІЗО), після цього ще кілька разів отримував стягнення і сьогодні нібито має вже вийти до загону, де й буде перебувати», – розповів Семедляєв.

Повідомлено, що Теймур Абдуллаєв прибув до колонії 7 березня і з перших днів перебування там є, за логікою адміністрації, «порушником».

«З другого дня, практично, він перебуває у штрафному ізоляторі – з різних надуманих причин. То не привітався з адміністрацією, то не заправив ліжко, то міжкамерний „зв’язок“ був», – каже адвокат. На думку самого Абдуллаєва, адміністрація на такий спосіб на нього тисне, намагаючись схилити до співпраці, але він категорично відмовляється.

Еміль Джемаденов і Узеїр Абдуллаєв перебувають у ВК-16. Джемаденов у колонії з 15 лютого.

«…і з 15 лютого до сьогодні, практично, так само перебуває у штрафному ізоляторі, так само на надуманих підставах. То не вийшов на зарядку, то, нібито, спав у день на ліжку і такі інші порушення», – передає захисник.

Узеїр Абдуллаєв отримав усне стягнення, коли перебував у карантині.

«Він має проблеми з носом, постійний нежить, який уже став хронічним і ніяк не лікується в умовах тюрми», – сказав Семедляєв.

Адвокат каже, що Рустема Ісмаїлова, який за попередніми відомостями має перебувати у ВК-16, знайти, на жаль, не вдалося. Попередню інформацію адвокатові не підтвердили і де зараз перебуває Ісмаїлов – невідомо.


Нагадаємо, у жовтні 2016 року у кількох районах окупованого Криму російські силовики провели труси у господах кримських татар – тоді затримали майбутніх фігурантів справи.

У червні 2019 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив фігурантів цієї справи до наступних термінів ув’язнення: Т. Абдуллаєва до 17 років, У. Абдуллаєва до 13 років, Р. Ісмаїлова до 14 років, А. Салєдінова до 12 років, Е. Джемаденова до 12 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ, розглянувши апеляційну скаргу, змінив присуд фігурантам справи – терміни ув’язнення кримчанам зменшили на шість місяців кожному. У результаті У. Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців, Р. Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Е. Джемаденов – 11 років і 6 місяців, А. Салєдинов – 11 років і 6 місяців, Т. Абдуллаєв – 16 років і 6 місяців (для нього також передбачений адміністративний нагляд 1 рік і 4 місяці).


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися