MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Арештованим 12 березня кримським татарам висунули обвинувачення

09.04.2020   
ХПГ-інформ
Фігурантів третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Османа Сейтумерова, Сейтумера Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова російське слідство обвинувачує в «участі у діяльності терористичної організації».

Фігурантам третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», затриманим 11 березня цього року, – Осману Сейтумерову, його брату Сейтумеру Сейтумерову та Рустему Сейтмеметову – російське слідство висунуло обвинувачення за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («участь у діяльності терористичної організації»). Про це громадське об’єднання «Кримська солідарність» повідомили адвокати кримчан, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Бахчисарай, 11 березня 2020 року (фото: «Кримська солідарність»)


«Висунули обвинувачення крім Сейтумерова Османа Шукрійовича його рідному братові Сейтумеру і дядьку Сейтмеметову Рустему. Сулейманову Амету, який перебуває на домовому арешті, найпевніш так само були висунуті сьогодні обвинувачення», – розповіла адвокатка Еміне Авамілєва.

Як каже Едем Семедляєв, адвокат Сейтумера Сейтумерова, його підзахисний провину не визнає.

«У слідчому ізоляторі № 1 висунули обвинувачення, а саме постанову про притягнення в якості обвинуваченого Сейтумерову Сейтумеру. Його обвинувачують в участі в організації „Хізб ут-Тахрір“, що відповідає обвинуваченню у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 205.5 КК Росії. Дане обвинувачення він не визнає і вважає себе невинним. У письмових поясненнях він пояснив, що під час обшуку йому була підкинута література», – розповів адвокат.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року у Бахчисарайському районі окупованого Російською Федерацією Криму відбилися сім хатніх трусів, за фактом яких були затримані п’ятеро людей: Енвер Мустафаєв, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов і Рустем Сейтмеметов. Затриманих повезли до відділення ФСБ.

Після допиту відпустили Енвера Мустафаєва, батька громадського журналіста «Кримської солідарности» Сейдамета Мустафаєва.

Активісти «Кримської солідарности» повідомляли, що під час трусів «вилучають телефони та підкидують літературу».

Пресслужба ФСБ повідомила тоді, що затримані кримчани «вели активне вербування кримських мусульман і поширювали терористичну ідеологію». Також у ФСБ відзвітували, що «припинили діяльність осередку „Хізб ут-Тахрір“».

12 березня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував на два місяці Османа Сейтумерова, Сейтумера Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова. Того ж дня той самий суд призначив Амету Сулейманову домовий арешт. «На жаль, це не результат професійної майстерности адвоката. У Амета дуже серйозне захворювання. Йому стало зле вже у судовій залі. А перебування в СІЗО – це реальна загроза його життю. Аметове захворювання входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає триманню під вартою», – сказала тоді адвокатка Ліля Гемеджі.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися