MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Громадянин Ізраїлю заявляє про побиття охороною харківського саду Шевченка. Це третє побиття за рік

12.01.2021   
Денис Волоха

© Денис Волоха/ХПГ

23-річний юнак говорить, що був побитий охороною після того, як намагався сфотографувати фонтан. Раніше в саду Шевченка побили двох студентів Харківського політеху.

«29-го числа, приблизно о 14:20, я в доброму гуморі вийшов із машини, яка підвезла мене, знизу від Каскаду», — так починає свою розповідь Борис Фурсов — 23-річний громадянин Ізраїлю, який вирішив відвідати Україну та, зокрема, «місто, у якому провів отроцтво», Харків.

За словами Бориса Фурсова, піднявшись сходами харківського каскаду до саду Шевченка, його зацікавив відкритий у 2019-му році «фонтан із мавпами».

«Я зупинився, подивився, і побачив дитячі сліди на снігу, що на поверхні фонтана, і вирішив спуститися, зробити знімок, ну а потім вибратися з іншого боку», — пише Борис.

Ще до того, як він встиг дістати телефон, стверджує Борис, він почув голос охоронника парку, який вимагав від нього негайно вилізти з фонтана, що він негайно і зробив, вибачившись.

Незважаючи на це, охорона продовжувала грубо спілкуватися з ним, просила показати документи та піти з ними. Після нетривалої розмови з охоронниками, яких, за словами Бориса Фурсова, згодом зібралося шестеро, — його схопили і силою потягли до приміщення охорони, а відчувши спротив, почали бити та душити.

На відео, знятому постраждалим, є короткий діалог в приміщенні охорони саду Шевченка та порвана куртка

Як говорить постраждалий, перехожі не реагували на його крики про допомогу та заклики викликати поліцію. Охорона продовжувала тягти його до свого приміщення.

«Вони мене кинули, немов таран, уперед так, що головою я влучив у стіну, а в очах посипались іскри», — описує Борис. Коли охороні врешті вдалося затягти його до своєї «будки» та продовжити бити вже там, увійшов начальник зміни та наказав не бити. Однак вийти чоловіку все одно не давали, продовжуючи питати, що той робив у фонтані.

Вийти постраждалому вдалося лише після виклику поліції та адвоката.

За словами Бориса Фурсова, ще на лінії 102 його почали попереджати про відповідальність за неправдиві покази, а екіпаж поліції, що прибув до саду Шевченка, почав питати, для чого його викликали. «Я сказав, що мене били ці люди, і почув у відповідь геніальне: ‘Ну зараз же не б’ють?’»

Фото, надане Борисом Фурсовим

Адвокат Бориса написав заяву до поліції, просячи відкрити провадження за статтею 125 Кримінального кодексу (умисне легке тілесне ушкодження). Проте, відомості до ЄРДР досі не внесли.

Згідно з наданим постраждалим висновком судово-медичної експертизи, у нього виявлено синець в області тім’яного бугра, який утворився внаслідок ударів тупим твердим предметом, а також садно лівого колінного суглоба, яке утворилося за механізмом тертя-ковзання.

Заступник директора охоронної фірми «Антирейдер» Олег Черкашин прямо коментувати інцидент відмовився, лише заявивши, що «в саду Шевченка жоден нормальний відвідувач не постраждав, а д********м треба щось зламати, щось десь відкрутити». На питання про те, чи намагався щось зламати Фурсов, пан Черкашин відповів, що не знає.

Уже не перше побиття та заборона сидіти на газонах

Охорону саду Шевченка та кількох інших об’єктів у Харкові здійснює фірма «Антирейдер ГО ‘Ветеран’». Її працівники неодноразово звинувачувалися в агресивній поведінці та побитті віддвідувачів.

4-го червня в туалеті саду Шевченка пізно ввечері було побито двох студентів Харківського політехнічного інститут Сергія Шигиду та Діану Бріль. У Сергія зафіксовано компресійний перелом хребта та забої тім’я.

Сергій та Діана впізнають у працівниках «Антирейдера» своїх нападників. Олег Черкашин ставить під сумнів причетність його співробітників до побиття, хоча не заперечує, що підлеглі інколи проявляють «жорсткість».

Сергія та Діану побили в туалеті харківського саду Шевченка ввечері 04.09.2020

За словами Діани Бріль, слідство в їхній справі досі триває. «Усе йде так повільно, робити ніхто нічого не хоче, це просто жахливо», — підсумовує Діана.

Раніше того ж дня фізичну силу начальника охорони саду зміг відчути на собі я — автор цієї статті, коли мене вирішили примусово стягнути з трави. Міська влада в Харкові забороняє знаходитись на газонах у саду Шевченка та в парку Горького.

Ще раніше, у червні 2020-го року, у мережі з’явилося відео, на якому чоловіка жорстоко б'ють охоронці за склом тієї ж «будки».

Протести студентів

Восени студенти провели дві акції протесту проти поведінки охорони та заборони сидіти на газонах. На першій акції 6-го вересня були присутні до двох сотень протестувальників та з дюжина журналістів місцевих та загальноукраїнських медіа.

17-го січня о 14:00 під фонтаном із мавпами харківські студенти організовують чергову акцію протесту «Охороні відміна 3.0».

«Наша вимога є незмінною з минулих акцій: притягнення до відповідальності виконавців побиття та розірвання міською радою договору про співпрацю з охоронним агентством «Антирейдер ГО ‘Ветеран’», — ідеться в повідомленні про акцію на Facebook.

 Поділитися