MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Свідку Єгови загрожує 7 років колонії

23.03.2021   
ХПГ-інформ
Віктор Сташевський, якого звинувачують в «організації діяльності екстремістської організації», показав під час допиту чітку різницю між юридичною особою, діяльність якої припинена, і групою вірян, яким ніхто не може заборонити молитися разом.

У кримінальній справі щодо кримчанина Віктора Сташевського, якого обвинувачують в організації діяльності релігійної спільноти «Свідків Єгови», завершено судове слідство. Підконтрольна Кремлю прокуратура запросила для чоловіка 7 років позбавлення волі. Про це повідомляє «Крымский процесс».

Віктор Сташевський (фото з сайту ПЦ «Меморіал»)


У ході засідання підконтрольного московській владі Гагарінського райсуду Севастополя, яке тривало дев’ять годин, було завершене дослідження речових доказів, наявних у матеріалах справи. Також був допитаний підсудний.

Як повідомив Віктор Сташевський після засідання, під час своїх свідчень він показав чітку різницю між юридичною особою, діяльність якої припинена, і групою вірян, яким ніхто не може заборонити молитися разом. Також він звернув увагу суду на низку міжнародних конвенцій, ратифікованих Російською Федерацією, згідно з якими гарантується свобода віросповідання.

Після допиту Сташевського сторони перейшли до судових дебатів. Держобвинувач заявив, що вважає його провину цілком доведеною і запросив для підсудного 7 років позбавлення волі. Після виступу прокурора захист Сташевського подав клопотання про перерву для підготовки до дебатів та виступу з останнім словом.

Як повідомляє Правозахисний центр «Меморіал», суд оголосив перерву до 29 березня.


«Свідки Єгови» – міжнародна релігійна організація, що має прихильників по всьому світу, в Україні діє цілком легально. У 2017 році в Російській Федерації рішенням Верховного суду організація визнана екстремістською, її діяльність у Росії заборонена. Правозахисники вважають, що Свідків Єгови переслідують виключно за їхні релігійні переконання і неодноразово виступали з вимогою припинити політичні репресії стосовно організації.


ПЦ «Меморіал» нагадує, що 4 червня 2019 року в Севастополі російські силовики провели обшуки щонайменше в дев’яти місцевих послідовників вчення «Свідків Єгови». Був затриманий Віктор Сташевський, проте наступного дня його відпустили під підписку про невиїзд. Щодо вірянина була порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації).

Спочатку справа була у провадженні судді Валентина Норца, але пізніше він подав у відставку. Матеріали справи передали іншому судді – Павлу Крилло. Через зміну складу суду процес почався повторно 19 жовтня 2020 року.


Нагадаємо, 10 березня 4-й касаційний суд загальної юрисдикції у Краснодарі (РФ) відхилив касаційну скаргу послідовника вчення Свідків Єгови Сергія Філатова, засудженого торік в анексованому Російською Федерацією Криму до 6 років позбавлення волі за обвинуваченням в екстремізмі. Батько чотирьох дітей продовжує відбувати покарання у ВК-12 у місті Камінськ-Шахтинський Ростовської області.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися