MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Верховний Суд: Школярі без щеплень мають навчатися дистанційно

25.03.2021   
ХПГ-інформ
Директор ліцею відсторонив від занять невакциновану ученицю. Районний, апеляційний, а тепер і Верховний Суд визнали таке рішення законним.

Директор ліцею відсторонив від занять невакциновану школярку. Районний, апеляційний, а тепер і Верховний Суд визнали таке рішення законним. Про це йдеться в повідомленні на сайті ВС.

Designed by Pressfoto / Freepik


У вересні 2019 року учениці Запорізького Академічного ліцею заборонили приходити в клас, поки вона не надасть довідку про щеплення або висновок лікарської комісії про можливість відвідувати навчальний заклад. Мати учениці звернулася до суду з вимогою визнати недійсним та скасувати такий наказ директора ліцею. Жінка вказувала на те, що її дитині вже робили деякі щеплення. Після них у дівчинки спостерігалися алергічні реакції. Крім того, вся медична документація щодо цього залишилася на непідконтрольних територіях, звідки родина була вимушена виїхати до Запоріжжя.

На думку суддів, закон, дійсно, дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині, але варто дотримуватися балансу суспільних та індивідуальних інтересів. Крім того, відвідування навчального закладу нещепленою дитиною становить загрозу для неї самої.

«Держава, встановивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, в тому числі і самої нещепленої дитини, – зазначено в постанові Верховного Суду. – З огляду на суспільні інтереси, тимчасове відсторонення (до проведення щеплення, отримання позитивного висновку лікарсько-консультативної комісії) дитини від занять не призвело до порушення конституційного права дитини на освіту, яку вона може отримати в інших формах».

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі програми «Сніданок з 1+1» погодився з таким рішенням суду: «Закон „Про освіту“ наразі визначає чимало способів для здобуття освіти, необов’язково стандартна, очна форма. Тобто, і екстернат, і патронаж, і дистанційну, і сімейну форми».


Як ми повідомляли, у травні 2019 року Верховний Суд України ухвалив схоже рішення, яке стосувалося відвідування невакцинованими дітьми дитсадків. Тоді ВС також підтвердив, що вакцинація є обов’язковою для дітей, що відвідують дитячі колективи.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися