MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Фальшиві довідки про тестування на ковід – винесено судовий вирок

20.08.2021   
ХПГ-інформ
За друк на принтері підроблених довідок про походження тесту жінка отримала три роки умовно. Тим часом МОЗ готує законопроект про кримінальну відповідальність за фальшиві довідки про щеплення.

За друк на принтері підроблених довідок про походження тесту жінка отримала три роки умовно.

Фото: Jarun Ontakrai, Shutterstock

Камінь-Каширський районний суд Волинської області виніс вирок за підробку чотирьох десятків довідок про проходження тесту на коронавірус.

Безробітна жінка разом зі спільником друкувала медичні документи на домашньому принтері. Використовувала реквізити існуючої лабораторії, ставила на них підроблений штамп і підпис лікаря, робила фото довідки і пересилала його на вайбер клієнтам.

«З лютого по березень жінка виготовила таким чином понад 40 документів, які знімали з їх володарів необхідність перебування на самоізоляції», – повідомляють Опендатамедіа.

Жінку засуджено за статтею 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Їй присудили три роки позбавлення волі умовно з випробувальним терміном в один рік.

Слід зазначити, що за статтею 358 ККУ відповідальність мають нести і клієнти засудженої: «Використання завідомо підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років».


Тим часом МОЗ ініціює введення кримінальної відповідальності за підробку довідок про щеплення від особливо небезпечних захворювань. За повідомленням УНІАН, про це сьогодні заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«МОЗ був підготовлений законопроект, який вже пройшов погодження в більшості центральних органів виконавчої влади. Це законопроєкт про кримінальну відповідальність за підроблені довідки про щеплення від особливо небезпечних інфекційних хвороб. Найближчим часом ми його будемо презентувати на уряді та передамо до Верховної Ради», – сказав міністр.

 Поділитися