MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Розширено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 обов’язкове

09.11.2021   
ХПГ-інформ
До освітян і держслужбовців додано ще кілька категорій працівників, повідомляє МОЗ.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, крім освітян та держслужбовців, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину підлягають співробітники:

• підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

• установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

• підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. 

Як ми вже повідомляли, МОЗ ухвалив зміни до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19». Керівники установ та організацій мають забезпечити контроль за проведенням підлеглими обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 та відсторонювати від роботи працівників, що відмовляються або ухиляються від вакцинації, «крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я». 

Вчора у МОЗ затвердили форму довідки про протипоказання до вакцинації.

Відсторонення триватиме «до усунення причин, що його зумовили» або закінчення карантинного періоду. Для того, щоб повернутися на робоче місце, достатньо зробити щеплення однією дозою вакцини. 

МОЗ нагадує, що згідно зі статтею 12  Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники  стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації. 

ЄСПЛ не вважає обов’язкову вакцинацію порушенням прав людини за умови, якщо цього вимагає суспільна безпека, а в особи немає медичних протипоказань до щеплення. 

 Поділитися