MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Бустерну дозу вакцини від ковіду можуть отримати всі дорослі

06.01.2022   
ХПГ-інформ
Вакцинуватимуть українців віком від 18 років, які отримали другу дозу щеплення понад шість місяців тому.

Про це сьогодні повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.  

Вакцинація (ілюстраційне зображення)

«Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», – йдеться в повідомленні.

Бустерна  доза необхідна для того, щоб захистити людей від нового штаму коронавіруса «Омікрон», посиливши ефективність попередньої вакцинації.

«Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19, – заявив Віктор Ляшко. – Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина».

Людям, які щепилися вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендують отримати бустерну бустерну дозу вакциною Pfizer. Якщо м-РНК-вакцин не вистачатиме, бустерну дозу можна буде зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Після введення бустерної дози в «Дії» можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 днів із дати її введення. 

За інформацією ВООЗ сьогодні кількість заражених коронавірусною інфекцією за добу вперше за час пандемії перевищила два мільйони. На тлі розповсюдження у світі штаму «Омікрон» українська медична система готується до чергового зростання кількості хворих на COVID-19..

Зараз тільки три регіони України повністю щепили більше половини дорослого населення - Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області.


Нагадаємо, минулого тижня  в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60.

 Поділитися