MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З сирійського табору евакуювали ще трьох українок з дітьми

22.11.2021   
ХПГ-інформ

Літак із трьома родинами прибув сьогодні в Жуляни. Тим часом у таборі Родж чекають на евакуацію ще 19 громадян України.

Фото: Офіс Президента

Сім’ї жили у таборі закритого типу Аль-Хол, який розташовано на північному сході Сирії. 

«Величезна подяка всім, хто причетний до евакуації цих громадян України – МЗС України, Офісу президента, Міністерству оборони України, спецслужбам України і багатьом іншим. Окрема подяка тим хто залучив усі механізми, щоб врятувати громадян України, які потрапили в біду», – написав на своїй фейсбук-сторінці  голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Складний переговорний процес за участю українських дипломатів тривав кілька місяців, і завдяки їхнім зусиллям громадян України вдалося повернути на батьківщину», – заявили в Офісі Президента України.

Тим часом Розпочато підготовку до чергової гуманітарної місії – евакуації з табору Родж сімох жінок з дванадцятьма дітьми.

У сирійських таборах закритого типу розміщують людей, яких підозрюють у зв’язках з екстремістським угрупованням «Ісламська держава». Табори відомі своїми жахливими умовами. 

Минулого року до «Аль-Холу» вдалося потрапити журналісту ТСН Андрію Цаплієнку. Це місце більше схоже не на табір біженців, а на найбільшу в світі в’язницю, зауважував він: «За рік у цьому таборі померло понад 400 малюків». Українські телевізійники тоді розшукали серед мешканців табору жінок із Луганська, Харкова, Кременчука, Черкас. Усі вони прагнули повернутися додому, хоч у багатьох і не залишилося українських документів.

Фото: Юнісеф

За інформацією Організації Об’єднаних Націй в Аль-Холі все ще перебуває 62 тисячі осіб з 60 країн світу, понад 80% з них – жінки та діти. «Умови перебування там жахливі, про це неодноразово казали в ООН, в тому числі на засіданнях Ради Безпеки: люди зимують в хистких наметах, гуманітарна допомога надходить нечасто, багато дітей хворіє – в ЮНІСЕФ повідомляли про випадки смерті від виснаження», – йдеться в повідомленні на сайті ООН. 


Нагадаємо, узимку в Україну повернулися дві громадянки України із сімома дітьми, що кілька років прожили в сирійському таборі для біженців «Родж». 

У квітні евакуювати українок з таборів «Аль-Хол» та «Родж» закликала правозахисна організація Human Rights Watch. Регіональна влада північного сходу Сирії, йшлося у повідомленні на сайті організації, незаконно утримує у таборах близько 40 українських громадян, що перебувають у нелюдських та принижуючих умовах. Більшість із них – діти.

15 червня із сирійського табору повернули ще одну родину українських громадян. Жінка на ім’я Аміна до 2014 року мешкала в Криму, під час окупації переїхала до Львова, а звідти до Сирії. З 2019 року з сімома дітьми жила у таборі «Родж».Українська влада обіцяла відновити членам родини документи громадян України. Крім того, їх мали перевірити правоохоронні органи. 

19 жовтня додому повернулася кримчанка з чотирма дітьми.

 Поділитися