MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Лауреаткою Національної правозахисної премії стала Людмила Гусейнова

10.12.2021   
Вона захищала права дітей у так званому ДНР. З 2019 року жінка перебуває за ґратами у Донецькому СІЗО.

Цьогорічною переможницею Національної правозахисної премії стала Людмила Гусейнова, повідомляє Правозахисний порядок денний. Людмила Гусейнова до війни працювала інженером. Після окупації стала дитячим омбудсманом у так званому ДНР: створила всеукраїнський рух захисту прав дітей, які опинилися в жахливих умовах на лінії фронту. «Людмила організувала регулярний збір та доправлення до села приватним транспортом гуманітарної допомоги для дітей-сиріт та напівсиріт з Новоазовського інтернату, який Україна не встигла евакуювати, а бойовики розформували. Силами доброчинців,  яких об’єднала Гусейнова, у школі створили бібліотеку української літератури, придбали комп’ютер, а кожна дитина отримувала листівки із Києва, Харкова, Львова, Одеси, – йдеться в повідомленні. – Не боялася захищати права дітей перед місцевими чиновниками та поліцією так званої “ДНР”, добилася звільнення кількох дітей, яких було запроторено до дорослої психіатричної лікарні як малолітніх злочинців». 

З 2019 року жінка перебуває за ґратами у Донецькому СІЗО. Довелося їй пройти й через «Ізоляцію». 

«Людмила не боялася говорити про захист прав дітей так званим «органам ДНР», за що з жовтня 2019 року за надуманими звинуваченнями перебуває в СІЗО Донецька у незаконному полоні», – розповіла про Людмилу Гусейнову Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова

«Ми усі дуже сподіваємося, що окрім відзначення її вчинку, який близький по духу до подвигу Януша Корчака, ця премія приверне увагу до самого ув'язнення Людмили та сприятиме її звільненню», – заявила голова правління організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук.


Національну правозахисну премію вже вп’яте вручає коаліція правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний». Минулого року премію отримали адвокат Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський та голова громадської організації «Fight for Right / Боротьба за права» Юлія Сачук. А в  2019 році лауреаткою премії стала волонтерка Ірина М., що працює з полоненими на Донбасі. Її ім’я не називали з питань безпеки. 

 Поділитися