MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сім із десяти людей у світі хочуть, щоби їхні уряди підтримували Україну

20.10.2023   
Марина Гарєєва
Про це свідчить опитування GlobeScan, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва у липні та серпні цього року, яке охопило майже 30 000 жителів світу.

Інфографіка з дослідження, оприлюднена Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Інфографіка з дослідження, оприлюднена Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

“Світ підтримує Україну, яка бореться за свою свободу”

Наразі майже сім із десяти людей у світі вважають, що їхні країни повинні підтримувати Україну, яка захищається від збройної агресії РФ.

Про це свідчить опитування GlobeScan, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва було засновано у 1992 році. Це незалежний аналітичний центр, що спеціалізується на дослідженні українського суспільства та демократичних процесів, аналізуючи тенденції громадської думки. Демініціативи провели понад 80 національних і регіональних опитувань громадської думки, включаючи 17 національних екзит-полів, десятки експертних опитувань і понад 200 фокус-груп. Починаючи з 24 лютого 2023 року, Фонд провів шість загальнонаціональних досліджень та чотири регіональні опитування щодо стану соціальної стійкості, а також аналіз ситуативної обізнаності у прифронтових міських громадах.

Згідно з опитуванням, більшість жителів 30 країн і територій (за винятком Мексики) хочуть, аби їхні уряди надавали підтримку Україні.

Опитування було проведене в липні та серпні 2023 року та охопило майже 30 000 мешканців світу. У глобальному дослідженні взяли участь близько тисячі жителів кожної країни. При цьому опитування не проводилося в Китаї, зазначають аналітики.

Отримані дані показали, що у середньому 29% респондентів “повністю згодні” з тим, що уряди їхніх країн повинні підтримувати Україну, яка захищається від російської агресії. Ще 40% “скоріше згодні” з такою підтримкою. “Категорично не згодні” лише 11%, тоді як 20% респондентів “скоріше не згодні”.

За результатами опитування, найбільше підтримують Україну жителі Португалії (86%), Швеції (81%) та Австралії (80%). За ними йдуть жителі Великої Британії (79%), Канади (78%), Японії (77%), Індії (76%) та Нідерландів (76%).

У США, що постійно надають військову допомогу України, 70% опитуваних хочуть, щоби їхній уряд підтримав Україну. У Німеччині, яка також є ключовим постачальником військової допомоги, 66% респондентів підтримують Україну.

У Сінгапурі та Іспанії за підтримку України виступають 75% опитаних. В Єгипті — 73%, в Південній Кореї та Нігерії — 71%, в Туреччині та Італії — 70%. У В’єтнамі, Бразилії та Південній Африці за підтримку Україну виступили 67% респондентів. У Франції і Таїланді підтримувати Україну хочуть 65% опитуваних, в Гонконгу та Кенії — 64%, а в Аргентині — 61%.

Підтримувати Україну також хочуть саудити (55%) та перуанці (55%), індонезійці (54%) та колумбійці (51%). Найменше хочуть, щоби їхній уряд підтримував Україну, мексиканці (46%).

Інфографіка з дослідження, оприлюднена

Інфографіка з дослідження, оприлюднена Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

“Загалом мешканці країн Європи та Північної Америки, які були включені до опитування, зазвичай, найбільше підтримують Україну, тоді як жителі Латинської Америки висловлюють найменшу підтримку”, — зауважують у Фонді “Демократичні ініціативи”.

Як зазначив виконавчий директор Фонду Петро Бурковський, отримані результати вражають. “Опитування GlobeScan показало, що російські наративи програють по всьому світу, незважаючи на величезні вкладені кошти і зусилля. Солідарність мешканців таких різних країн з Україною надихає і дає українцям сили для продовження боротьби за свободу та незалежність”, — наголосив Петро Бураковський.

Читайте також: Брехня Росії про біолабораторії може бути прикриттям її власних злочинів, — дослідження

Генеральний директор GlobeScan Кріс Коултер також прокоментував отримані дані. “Світова громадська думка продовжує залишатися на боці України. Переважна більшість людей в Африці, Австралії, Бразилії, Європі, Японії та Північній Америці хочуть, щоб їхні уряди підтримали Україну, яка бореться за свою свободу проти злочинного вторгнення Росії”, — зауважив Кріс Коултер.  

На сторожі справедливості й проти злочинів РФ

Нагадаємо, що 18 жовтня поточного року Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти підписала меморандуми про співпрацю з Міністерством юстиції та Міністерством охорони здоров’я. Укладені меморандуми дозволять розвинути співробітництво в галузі судової генетики та судової експертизи, зміцнити потенціал у проведенні ДНК-ідентифікації та залучити сучасні криміналістичні технології для ефективного здійснення розслідувань під час пошуку зниклих безвісти. Крім цього, як зазначала пресслужба Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти, “співпраця в галузі судової медицини та розвиток галузі сприятиме своєчасному опрацюванню великої кількості справ та забезпечення гідного поводження з тілами померлих”.

Окрім цього, на початку жовтня 2023-го до Спільної слідчої групи (JIT), яка розслідує імовірні тяжкі міжнародні злочини, скоєні в Україні, доєднався Європол. Відтак Агентство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів надаватиме аналітичну та криміналістичну підтримку іншим членам Спільної слідчої групи. Співробітники агентства також допомагатимуть Спільній слідчій групі збирати й аналізувати дані, здобуті правомірним шляхом з відкритих джерел. Ідеться про інформацію з соціальних медіа, теле- та радіомовлення. Таким чином Європол допомагатиме здійснювати розвідку з відкритих джерел (OSINT) та надаватиме свої знання й досвід у сфері розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів, використовуючи можливості Аналітичного проєкту щодо основних міжнародних злочинів (AP CIC). Спеціалісти агентства надаватимуть результати такої роботи колегам, які спільно працюють над розслідуванням злочинів, скоєних представниками РФ в Україні. 

Після початку російського повномасштабного вторгнення правоохоронці України та світу постійно обєднують свої зусилля. Зокрема, цього літа в Гаазі на базі Євроюсту почав працювати Міжнародний центр з розслідування злочинів агресії Росії. Окрім цього, у Києві запрацював Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду, найбільше представництво МКС за межами Гааги. Як зазначав Андрій Костін, відкриття офісу стало “новою главою” у співпраці з Міжнародним кримінальним судом, а робота офісу допоможе “підвищити ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців”.

Прикметно й те, що уперше в історії до спільного розслідування тяжких міжнародних злочинів долучився Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду. У квітні 2023-го року члени Спільної слідчої групи підписали угоду щодо розслідування не лише воєнних злочинів, але й злочину геноциду. Як зазначали в Офісі Генпрокурора, наразі над доведенням злочину геноциду, скоєного російськими військовими в Україні, працюють як українські правоохоронці, так і міжнародні експерти. 

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися