Понад 113 тисяч воєнних злочинів від початку повномасштабного вторгнення РФ
113 тисяч воєнних злочинів
Від початку повномасштабного вторгнення РФ слідчі Національної поліції задокументували понад 113 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими силами в Україні.
Про це 24 лютого повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ на своїй фейсбук-сторінці.
“Також виявлено 88 катівень, де росіяни незаконно утримували сотні наших громадян та піддавали їх тортурам”, — розповіли у МВС.
Крім цього, правоохоронці викрили 129 ворожих диверсійно-розвідувальних груп і затримали понад 2 400 людей.
Понад 10 000 вивезених з небезпеки людей
Своєю чергою “Білі янголи” (загони поліцейських, які евакуюють людей з лінії фронту, часто ризикуючи власним життям) за два роки повномасштабної війни вивезли з небезпечних районів майже 10 тисяч людей, з яких понад 2 200 — це діти.
Як розповідав очільник Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін, за минулий тиждень з п’яти населених пунктів Донеччини евакуювали усіх дітей. За даними Філашкіна, діти досі лишаються у двох прифронтових громадах області: у Торецькій громаді, де наразі перебувають 16 дітей, та Очеретинській громаді, де залишаються дві дитини.
110 тисяч обстрілів
Від початку повномасштабного вторгнення російські війська обстріляли Україну щонайменше 110 тисяч разів. Такі дані озвучив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час форуму “Україна. Рік 2024”.
За даними Клименка, переважно російські сили обстрілювали об’єкти цивільної інфраструктури.
Посадовець також розповів, що Міністерство внутрішніх справ має напрацьовані протоколи щодо роботи на місцях ліквідації наслідків російських обстрілів. При виїзді на місця обстрілів рятувальники та поліцейські рятують і деблокують людей, ліквідують пожежі, розбирають завали та фіксують воєнні злочини, вчинені представниками РФ.
Ігор Клименко зауважив, що якщо ще рік тому міжнародні партнери вчили українців (зокрема й тому, як слід працювати рятувальникам, яким чином розбирати завали та як документувати злочини), зараз вже до МВС надходять десятки запитів щодо обміну досвідом.
Хоча це гіркий досвід, Україна може надати міжнародним партнерам вичерпну інформацію щодо ліквідації наслідків ворожих обстрілів, каже посадовець.
Нагадаємо, що за два роки повномасштабного вторгнення Харківська правозахисна група задокументувала понад 15 тисяч (15 096) міжнародних злочинів, які могли вчиняти представники РФ на Харківщині. Усі вони були внесені до бази даних ініціативи “Трибунал для Путіна” (T4P). Найбільше зафіксованих інцидентів було пов’язано з обстрілами або бомбардуваннями — 11 365. Детальніше про те, як два роки повномасштабної війни РФ проти України позначилися на Харківській області, можна прочитати у нещодавньому матеріалі ХПГ.