MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кримські татари поскаржилися Раді Європи на ігнорування їхніх проблем

14.12.2006    джерело: www2.dw-world.de

СІМФЕРОПОЛЬ. Народний депутат України, перший заступник голови кримськотатарського Меджлісу, Рефат Чубаров звернувся до Комісара Ради Європи з прав людини Томаса Хаммарберга з проханням ініціювати вивчення міжнародною організацією проблеми відновлення прав депортованих кримських татар. Докладніше - Валентин Карайван :

Як зазначив Рефат Чубаров, незважаючи на досягнення України на шляху демократії та захисту прав людини, до сьогодні в залишаються неподоланими катастрофічні наслідки злочинної депортації кримськотатарського народу, здійсненої за часів радянського режиму. За його словами, навіть після ухвалення у 2000 році Парламентською Асамблеєю Ради Європи  рекомендацій для України щодо репатріації та інтеграції кримських татар в українське суспільство з правами депортованих практично нічого не змінилося. На думку народного депутата, відверте ігнорування центральними органами влади України важливості комплексного вирішення політико-правових аспектів кримськотатарської проблеми не тільки не сприяє відновленню соціально-економічних та культурних прав репатріантів, але й призводить до нових дискримінацій, зокрема у земельній та освітній сферах. Тому, вважає Чубаров, лише об’єднавши зусилля Ради Європи та української влади при залученні представників Меджлісу можна нарешті знайти ефективні та справедливі правові механізми, спрямовані на забезпечення прав кримськотатарського народу.

 Поділитися