MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ГПУ не змінюватиме складу слідчої групи у справі ҐонґадзеАдвокат Мирослави Гонгадзе обурена халатністю ГенпрокуратуриМирослава Гонгадзе: справа Георгія вплинула, впливає і вплине на вибори президентаЧи є затримання Пукача гарантією викриття замовників?Затримано обвинувачуваного у вбивстві Гонгадзе генерала ПукачаЛеся Гонгадзе про критику «Репортерів» щодо розслідування вбивства її сина«Пукача не тільки не шукають, його покривають у вищих щаблях влади» – Мирослава ГонгадзеПАРЄ хоче, щоб українська влада енергійніше шукала замовників убивства ГонгадзеРоковини без поховання та покаранняГенпрокуратуру звинувачують в імітації бурхливої діяльності у справі ГонгадзеВдова журналіста Гонгадзе закликає Мороза піти до ГенпрокуратуриВирок убивцям Гонгадзе залишили в силіСправа Гонгадзе як емблематичний приклад. Висновки звіту ПАРЄКомитет министров внимательно следит за расследованием убийства Г.ГонгадзеПрокуратура і далі шукає замовників вбивства ҐонгадзеМельниченко знову відмовив ГенпрокуратуріВирок у справі Гонгадзе: остання крапка?Убивців Гонгадзе засуджено на 12-13 років. А замовників?Відбулось останнє засідання у справі Гонгадзе.Леся Гонгадзе не виключає, що міліціонери, звинувачені у вбивстві її сина, не причетні до злочину

Генпрокуратура просить США про експертизу у справі Гонгадзе

28.08.2009    джерело: news.liga.net
Висновки експертів підтвердили, що виявлені череп і кілька хребців походять від тіла Георгія Гонгадзе. Тим не менше, потерпіла наполягає на продовженні експертизи ДНК за межами України - у зарубіжній експертній установі

Генеральна прокуратура України направила звернення у відповідні державні установи США з проханням про надання правової допомоги у проведенні зарубіжної експертизи ДНК знайдених фрагментів кісток черепа, що ймовірно належать убитому журналісту Георгію Гонгадзе. У той же час, українські експерти підтвердили, що ці фрагменти належать убитому журналісту, повідомила адвокат вдови Г.Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко.

"Висновки експертів підтвердили, що виявлені череп і кілька хребців походять від тіла Георгія Гонгадзе. Тим не менше, потерпіла наполягає на продовженні експертизи ДНК за межами України - у зарубіжній експертній установі. Наскільки мені відомо, вже є постанова або, принаймні, звернулися з клопотанням до відповідних державних установ у США від імені Генеральної прокуратури України з проханням про надання правової допомоги. Отже, я допускаю, що експертизу ДНК будуть проводити в Сполучених Штатах", - повідомила В.Теличенко "5 каналу".

За словами адвоката, проведення експертизи за кордоном займе, приблизно, ще два місяці.

Нагадаємо, вбивство Г.Гонгадзе було скоєне восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Г.Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і карної розвідки МВС України - Валерія Костенко, Миколу Протасова і Олександра Поповича, та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - колишній начальник Головного управління карного розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач - знаходився в розшуку з 2005 року.

21 липня ц.р. у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області О.Пукач був затриманий. Після його затримання заступник голови СБУ Василь Грицак повідомив, що О.Пукач назвав замовників вбивства Г.Гонгадзе і пообіцяв показати слідчим місце, де знаходиться голова журналіста.

28 липня вранці в Білоцерківському районі неподалік від села Сухоліси слідчо-оперативною групою були знайдені "фрагменти черепа, які можуть належати Георгію Гонгадзе". У той же час, в Генпрокуратурі зазначили, що останки черепа пошкоджені. Також у Генпрокуратурі з посиланням на попередній висновок експертів повідомили, що "на сьогодні знайдений фрагмент, за яким можна ідентифікувати череп".

 Поділитися