MENU

Сьогодні – День зниклих безвісти

30.08.2019
ХПГ-інформ

30 серпня світ відзначає Міжнародний день жертв насильницького зникнення. Ця пам’ятна дата ООН п’ять років тому набула особливої актуальності для України.

В рамках проєкту «Насильницькі зникнення та зникнення безвісти під час збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 роках» Харківська правозахисна група задокументувала 4 649 випадків зникнень безвісти, в основному, у боях на сході України. Серед зниклих 3 135 – чоловіки, 645 – жінки, 239 – діти, стать 630 осіб не визначено через брак інформації.

На сьогодні знайдено 3 484 особи, доля 1 165 – невідома. При цьому директор ХПГ Євген Захаров наголосив: «Йдеться тільки про дані, задокументовані нашою організацією і внесені до нашої бази даних, тобто тут треба вживати слово – щонайменше».

Закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» вступив в силу ще 2 серпня 2018 року. Згідно з ним, вже в листопаді мали бути створені Комісія з питань зниклих безвісти осіб та відповідний Реєстр. Проте вимоги закону не реалізовані й досі.

«Міжнародний Комітет Червоного Хреста хоче бачити, аби цей закон був втілений дуже скоро, оскільки він має дуже важливі положення, і зокрема щодо створення єдиного реєстру зниклих безвісти, створення комісії стосовно зниклих безвісти, але також щодо створення механізмів з надання допомоги для родин зниклих безвісти, в тому числі механізмів фінансової допомоги», – заявила в коментарі УНІАН координаторка відділу захисту МКЧХ у Києві Алєсія Бертеллі.

Сьогодні з нагоди Міжнародного дня жертв насильницького зникнення представники Червоного Хреста провели в Києві акцію «Не вагайся. Співчувай». У ній взяли участь родичі зниклих безвісти.


Проєкт «Насильницькі зникнення та зникнення безвісти під час збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 роках» здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

коментарі: 0     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
 Поділитися