MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в Башкортостані

15.04.2020   
ХПГ-інформ
Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір», точне місце перебування якого відоме не було, етапований до виправної колонії № 2 в місті Салават.

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Рустем Ісмаїлов, точне місце перебування якого відоме не було, етапований до виправної колонії № 2 в місті Салават (Башкортостан, Російська Федерація). Про це громадське об’єднання «Кримська солідарність» повідомив адвокат Едем Семедляєв.

Рустем Ісмаїлов (фото: «Кримська солідарність»)


«Сьогодні надійшла відповідь на мій запит зі ФСВП {Федеральна служба виконання покарань, – ХПГ-інформ} Республіки Башкортостан про те, що Ісмаїлов Рустем 7 квітня 2020 року був переведений до виправної колонії № 2 міста Салават. До цього він знаходився в лікувальному закладі і 7 квітня був переведений до ВК-2 міста Салават», – розповів адвокат.

Згідно з інформацією, наданій адміністраціями лікзакладу та колонії, «на засудженого були накладені дисциплінарні стягнення за порушення встановленого порядку відбування покарання у вигляді 2 доган і 1 видворення до штрафного ізолятора».

Нагадаємо, наприкінці березня повідомлялося, що фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група) – Айдера Салєдінова, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва – етаповано до ВК-2 та ВК-16 міста Салават (Башкортостан, РФ).

Адвокат Семедляєв тоді розповів, що Рустема Ісмаїлова, який за попередніми відомостями має перебувати у ВК-16, знайти, на жаль, не вдалося. Попередню інформацію адвокатові не підтвердили і де зараз перебуває Ісмаїлов – невідомо.


У жовтні 2016 року у кількох районах окупованого Криму російські силовики провели труси у господах кримських татар – тоді затримали майбутніх фігурантів справи.

У червні 2019 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив фігурантів цієї справи до наступних термінів ув’язнення: Т. Абдуллаєва до 17 років, У. Абдуллаєва до 13 років, Р. Ісмаїлова до 14 років, А. Салєдінова до 12 років, Е. Джемаденова до 12 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ, розглянувши апеляційну скаргу, змінив присуд фігурантам справи – терміни ув’язнення кримчанам зменшили на шість місяців кожному. У результаті У. Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців, Р. Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Е. Джемаденов – 11 років і 6 місяців, А. Салєдинов – 11 років і 6 місяців, Т. Абдуллаєв – 16 років і 6 місяців (для нього також передбачений адміністративний нагляд 1 рік і 4 місяці).


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися