MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Так званий суд у Криму заочно засудив Чубарова до шести років колонії

01.06.2021   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» визнав голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова винним в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року.

Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» визнав голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова винним в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року. Тоді біля стін кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України.

Так званим судом Чубарова заочно засуджено до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 тисяч рублів та 200 годин виправних робіт.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Вона заявила: «Від початку цього судилища Рефат Чубаров був позбавлений права на справедливий судовий розгляд справи, доступу до правосуддя та ефективного юридичного захисту, що є прямим порушенням статей 6, 13 Європейської Конвенції з прав людини. Сьогоднішній вирок став ще одним свідченням того, що країна-окупант продовжує політику переслідування та репресій українських громадян».

«Зрозуміло, що це рішення юридично нікчемне, оскільки воно ухвалене російським окупаційним судом. Всі ті люди, які ініціювали і фабрикували цю справу, а також ті, хто оголошував рішення сьогодні – реальні злочинці, їх всіх наздожене відповідна кара», – цитує реакцію Чубарова на вирок Радіо Свобода.

Можливий запит Росії до Інтерполу Чубарова не лякає. Він зокрема заявив: «Росія неодноразово намагалася домогтися мого видворення з нашої території на нашу ж територію, тільки тимчасово окуповану Росією. Але Інтерпол відмовляв, і якщо знову буде звернення Росії, не сумніваюся, що Інтерпол знову в цьому їй відмовить».

Нагадаємо, минулого тижня на черговому засіданні підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму у справі голови Меджлісу кримськотатарського народу «прокурор» запросив для Чубарова 9 років ув’язнення.

 Поділитися