MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисниця з Росії просить притулку в Україні

30.09.2021   
ХПГ-інформ

Валентині Чупик у РФ загрожує депортація до Узбекистану. Її представники звернулися до МЗС України з проханням про притулок. Помічник Валентини Чупик Олександр Кім повідомив про це Радіо Свобода. 

Валентина Чупик, фото Радіо Свобода

Валентина Чупик є громадянкою Узбекистану, в Росії вона багато років захищала права мігрантів, а сама мала статус біженця. 25 вересня жінку затримали в аеропорту співробітники ФСБ, які вручили їй повідомлення про позбавлення статусу біженця і заборонили в'їзд у країну до 2051 року. Сама Чупик вважає, що її видворяють незаконно, за критику МВС. Вона заявила, що силовики самі говорили їй, що депортація – це помста за обговорення корупції в поліції та міграційних правил. 

Після затримання жінку тримали у спецприймальнику. Російський «Комітет проти тортур» звернувся до ЄСПЛ із проханням вжити термінових заходів щодо призупинення депортації Валентини Чупик. Адже на батьківщині на неї чекають переслідування. Як повідомляє «Новая Газета», після подій 2005 року в Андижані, коли було розстріляно сотні демонстрантів, її піддавали тортурам. Видання наводить слова помічника Валентини Чупик, Олександра Кіма:«Найбiльш зухвалий приклад – понад 30 годин її тримали у підвалі СРБ (Служби національної безпеки), примушуючи стояти в центрі кімнати вертикально, а при спробі спертися – били прикладом у живіт. Періодично водили на допити, а потім знову повертали у підвал». 

Сьогодні до неї прийшли співробітники консульства Узбекистану, щоб сфотографувати для оформлення свідоцтва на повернення в країну.

Також заяву з проханням про притулок в Україні подано від імені 84-річної матері Валентини Чупик, Любові Коденцевої.

 Поділитися