MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Після обшуку у Старому Криму затримали Нарімана Аметова

17.12.2021   
ХПГ-інформ
За словами дружини активіста, згідно з постановою про обшук, Наріман «причетний до вибуху» у Перевальному під Сімферополем.

«Слідчі дії» (фото: «Кримська солідарність»)

Сьогодні в окупованому Криму в місті Старий Крим відбувся обшук у господі кримського татарина Нарімана Аметова. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За словами родичів, хату, у якій Аметов живе з дружиною і трьома дітьми, почали трусити о 5:50.

Як повідомляє «Кримська солідарність», Аметова вивезли о 6:30 ще до закінчення «слідчих дій» (куди – невідомо) – далі обшук тривав за присутності дружини Нарімана Ельмаз Аметової. Нарімана вивели через задній двір і про те, що його немає в домі, громадськість дізналася вже після закінчення трусу. Були вилучені всі телефони, приставка до телевізора та Коран.

«О шостій прийшли, зачитали постанову про обшук, нібито чоловік причетний до вибуху в Перевальному. Його увезли ще до обшуку, куди – не відповіли, сказали, що хутко приїде», – розповіла Ельмаз Аметова.

Активісти кажуть про Нарімана Аметова як про людину небайдужу до кримських подій – він відвідує суди, їздить до Ростова-на-Дону, бере участь у флешмобах на підтримку політв’язнів.

Нагадаємо, справу про «диверсію на газопроводі» в Перевальному під Сімферополем називають також «справою Нарімана Джеляла та братів Асана та Азіза Ахтемових».

3–4 вересня російські силовики провели у Криму обшуки та затримали п’ятьох людей. Пізніше чотирьох із них заарештували, серед яких і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Повідомлялося, що затримання відбулися «за підозрою у скоєнні диверсії на газопроводі у Криму 23 серпня», а підозрювані «дали визнавальні показання». Пізніше фігурант справи Асан Ахтемов відмовився від «визнавальних показань», заявивши, що вони були дані під тортурами.

Як повідомив цими днями адвокат Микола Полозов, попереднє розслідування у справі завершено. Наріману Джелялу висунули остаточне звинувачення – до пунктів про участь у скоєнні диверсії у складі організованої групи, незаконний обіг вибухових пристроїв у складі організованої групи та контрабанди вибухових пристроїв у складі організованої групи додали завдання значної матеріальної шкоди ГУП РК «Крымгазсети» у розмірі 105 237 рублів 25 копійок (це приблизно $1 425), а також кваліфікували відімкнення газу від військової частини підрозділу Берегової оборони ЧМ РФ як підрив обороноздатності РФ. Джелял провину не визнав. Захист взявся до ознайомлення з матеріалами справи. За словами Полозова, обсяг не дуже значний, тож вельми ймовірно, що обвинувальний висновок піде у прокуратуру ще до Нового року.

 Поділитися