MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Неостаточні цифри: лише у Бучанському районі військові РФ скоїли понад 9000 воєнних злочинів

23.02.2023   
Марина Гарєєва
За рік повномасштабного вторгнення українські правоохоронці зареєстрували 71 095 злочинів агресії та воєнних злочинів. Під час Мюнхенської безпекової конференції віцепрезидентка США заявила, що Росія вчиняє злочини проти людяності в Україні.

Житомирська трасса, 2 квітня 2022 року. Фото: Михайло Палінчак

Житомирська траса, 2 квітня 2022 року. Фото: Михайло Палінчак

Російські військові скоїли понад 9 000 воєнних злочинів у Бучанському районі Київської області.

Такі цифри озвучив Генеральний прокурор України Андрій Костін під час відвідин міста.

За інформацією Костіна, у Бучанському районі загинули більше 1 700 цивільних осіб, із них близько 700 — у Бучі.

На днях Генеральний прокурор і американські конгресмени, Майкл Маккол, Даррелла Іссу, Кіта Селфі, Джейка Еллза й Макс Міллер, відвідали Бучу, оглянули місця скоєння масових злочинів і зустрілися з мешканцями міста, які пережили жахи російської окупації.

“Після звільнення ми виявили масові поховання з понівеченими тілами чоловіків, жінок, дітей. Тортури, вбивства, сексуальне насильство. Це і є справжнє обличчя ‘руського миру’ та режиму РФ, який засновано на повній зневазі до принципів прав людини та гуманітарного права”, — наголосив Андрій Костін.

Генеральний прокурор розповів, що наразі ідентифіковано 91 військовослужбовця РФ, причетного до цих злочинів. Триває робота щодо притягнення до відповідальності всіх причетних.

“Розраховуємо на підтримку в створенні Міжнародного трибуналу для притягнення керівництва РФ до відповідальності. Справедливість для жертв війни — це справедливість для світу”, — зауважив Генпрокурор.

За рік повномасштабного вторгнення, від 24 лютого 2022 року до 23 лютого 2023 року, українські правоохоронці зареєстрували щонайменше 71 095 злочинів агресії та воєнних злочинів, вчинених представниками РФ. У переважній більшості випадків йдеться про порушення законів та звичаїв війни.

Станом на ранок 23 лютого 2023 року, через збройну агресію РФ в Україні постраждали понад 1 388 дітей. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 461 дитина загинула, понад 927 дітей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Зараз відомо про понад 16 тисяч дітей (16 221), незаконно депортованих до РФ. Варто зауважити, що це неостаточні цифри: триває збір даних з місць ведення бойових дій, тимчасово окупованих і звільнених територій України.

За даними українських правоохоронців, найбільше дітей постраждало у таких областях: Донецькій (445 дітей), Харківській (272 дитини), Київській (123 дитини), Херсонській (90 дітей), Запорізькій (84 дитини), Миколаївській (83 дитини), Чернігівській (68 дітей), Луганській (66 дітей), Дніпропетровській (64 дитини).

Учасники глобальної ініціативи “Трибунал для Путіна” (T4P) документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 23 лютого 2023 року, ініціативою зафіксовано 33 150 ймовірних злочинів, скоєних представниками російської армії. Це неостаточні цифри: реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.


Під час Мюнхенської безпекової конференції віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що Російська Федерація вчиняє злочини проти людяності під час війни в Україні.

“У справі про дії Росії в Україні ми розглянули докази, знаємо правові норми, і немає жодних сумнівів: це злочини проти людяності. І я кажу всім тим, хто вчинив ці злочини, та їхньому керівництву, яке є співучасником цих злочинів: ви будете притягнуті до відповідальності”, — наголосила Гарріс.

Державний секретар США Ентоні Блінкен відзначив, що російські військові “вчиняють вбивства українських чоловіків, жінок і дітей, які нагадують страти; катують затриманих цивільних: вдаються до побиття, катування електричним струмом та інсценування страт; вчиняють зґвалтування”. Блінкен також наголосив, що росіяни депортували сотні тисяч цивільних і незаконно вивезли на територію Росії українських дітей, яких розлучили з власними родинами.

Держсекретар Сполучених Штатів переконаний, що “ці дії не є випадковими або спонтанними, вони становлять частину широкомасштабної та систематичної атаки Кремля проти цивільного населення України”.

Раніше дослідники Єльської школи громадського здоров’я виявили розгалужену мережу таборів, яка налічувала щонайменше 43 заклади, де утримують українських дітей. Згідно з отриманими даними, до операції вивезення й утримання українських дітей на території РФ чи підконтрольних їй територіях України залучені російські урядовці усіх рівнів, у тому числі Президент Путін.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися