MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Євген Захаров віддасть Премію Гавела на зубні протези катованим

20.12.2023    доступно: in English | На русском
Правозахисник передасть 20 тисяч євро на допомогу постраждалим від російських катівень та лікарням Харківщини й Сумщини.

[євген захаров yevhen zakharov 2023]

У вересні 2023-го року директор Харківської правозахисної групи потрапив до трійки номінантів Премії Вацлава Гавела. Цю премію присуджує Парламентська асамблея Ради Європи за видатні досягнення у захисті прав людини.

Серед номінантів також є польська активістка та адвокатка Юстина Виджинська та турецький політв’язень Осман Кавала, який і був оголошений лавреатом премії під час церемонії у Страсбурзі.

18-го грудня ПАРЄ повідомила, що Осман Кавала вирішив розділити грошову нагороду 60 тисяч євро порівну між трьома номінантнами.

У своїй промові пані Айше Бугра, дружина Османа Кавали, присвятила премію “правозахисникам і активістам громадянського суспільства, які захищають права людини та основні свободи, часто ризикуючи життям і піддаючи себе переслідуванням та незаконним затриманням”.

Отже, українець Євген Захаров та полька Юстина Виджинська отримають по 20 тисяч євро.

Голова ПАРЄ Тіні Кокс вручає дипломи номінантам Премії Вацлава Гавела, Страсбург, 09.10.2023. © ПАРЄ [євген захаров yevhen zakharov 2023]

Голова ПАРЄ Тіні Кокс вручає дипломи номінантам Премії Вацлава Гавела, Страсбург, 09.10.2023. © ПАРЄ

Пан Захаров вирішив віддати всю суму на встановлення зубних протезів людям, яким вибили зуби у російських катівнях на окупованих територіях, а також на допомогу прифронтовим лікарням у Харківській та Сумській області.

“Я дуже зворушений шляхетним рішенням турецького правозахисника, який відбуває пожиттєве ув’язнення, спрямувати по третині коштів від суми премії двом іншим номінантам премії Вацлава Гавела. Ці кошти я використаю виключно для допомоги тим, хто серйозно постраждав від російських окупантів, — буде за що поставити зуби тим, кому їх вибили російські злочинці у своїх катівнях, у нас є таких 10 клієнтів”, — коментує Захаров.

Директор Харківської правозахисної групи вважає, що ідеалів Вацлава Гавела бракує сучасній Україні, у якій із пересторогою ставляться до ринку землі, академічної та інтелектуальної свободи, заможних людей.

Раніше Харківська правозахисна група разом із парамедикинею Юлією Паєвською та братами Кличками отримали премію Лева Копелєва “За свободу і права людини” за 2023 рік.

Також організація отримала половину від присудженої Меморіалу Нобелівської премії миру 2022 і за рахунок неї вже допомогла сотням постраждалих від російського вторгнення українцям.

 Поділитися