Де шукати: Усюди Автори Заголовки
• Російсько-українська війна • Дослідження
Від чайників до комбайнів. І куди ж без унітазів? Від самого початку повномасштабного вторгнення російські військові крадуть найрізноманітніше майно на окупованих територіях. Не нехтують зовсім дивними речами.
• Російсько-українська війна • Події
За даними Уповноваженого ВР з прав людини, наразі відомо про 292 випадки сексуального насильства, яке представники РФ могли вчиняти в Україні від початку російського повномасштабного вторгнення. На жаль, це неостаточні цифри. Більше про сексуальне насильство як елемент російського ведення війни — у статті.
• Консультації
Під час війни втратити документи легко: папери горять у пожежах, їх забувають під час евакуації, вони залишаються на окупованій території. Як підтвердити стаж роботи і отримати пенсію в такому разі? Розповідає юристка ХПГ.
Що російські військові скоюють у місті, яке намагаються захопити, — у статті Харківської правозахисної групи.
• Голоси війни • Інтерв’ю
Організація Пола Г’юза здійснила понад 300 місій в Україні: під час однієї з них канадця 8 годин допитували росіяни.
• Події
Росіяни знищують Вовчанськ. Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо служби в’язнів у ЗСУ. Комітет ООН визнав примусове нав’язування російського громадянства кримчанам дискримінацією та порушенням прав людини. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.
10 травня Росія почала нову хвилю наступу на півночі Харківської області. Влада закликає мешканців місцевих громад виїхати до більш безпечних районів.
Росіяни також створили так звану “призовну комісію” окупованого півострова та збільшили призовний вік під час незаконного весняного призову.
Суд у РФ засудив українця до 25 років ув’язнення за звинуваченням у підпалі двох шаф управління автоматики на залізниці в Підмосков’ї. А п'ятьом юнакам загрожує від 12 до 20 років за підпал гелікоптера.
Станом на середину квітня в базі даних коаліції T4P налічувалося 2204 ймовірні воєнні злочини, що стосувалися навчальних та наукових закладів. Розповідаємо, як росіяни нищать українську освіту.
Національне інформаційне бюро, Коордштаб, Центр з пошуку полонених — ці назви добре знають рідні зниклих безвісти та полонених українців. Які функції у цих та інших органів? До кого ще можна звернутися?
• Російсько-українська війна • Публіцистика
Вдень 8 травня Росія б’є по Харкову, влучає у шкільний стадіон. Кількість постраждалих невпинно росте. Троє хлопців, які грали у футбол на спортивному майданчику, ушпиталені. Самозакріплений Президент РФ готується до дня російського побєдобєсія — бутафорного свята, яке гучно святкують в країні, що перемогла і привласнила право на фашизм.