MENU

Подібні статті

Крим: ЄСПЛ зобов’язав владу РФ провести незалежне медобстеження Едема БекироваКрим: Бекиров заявив у суді, що хоче жити, але це скрутно в умовах СІЗОКрим: Російська прокуратура не бачить підстав для госпіталізації БекироваКрим: Російська влада не виконує рішення ЄСПЛ щодо БекироваКрим: Слідство у справі Едема Бекирова завершеноКрим: ЄСПЛ зобов’язав владу РФ помістити Бекирова до лікарніКрим: Едему Бекирову продовжили арештКрим: У Бекирова в СІЗО – напади ядухи та кашель із кров’юКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’я

Крим: Едема Бекирова випустили з СІЗО

27.08.2019
ХПГ-інформ

Підконтрольний московській владі Центральний районний суд Сімферополя змінив запобіжний захід щодо тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухівки та набоїв, з утримання в СИЗО на зобов’язання про явку до суду. Про це повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвокатів Олексія Ладина та Ісляма Веліляєва.

Раніше Бекирову призначили нову судово-медичну експертизу, яка мала встановити, чи може він за станом здоров’я перебувати в СІЗО. Перед цим підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму скасував етапування Бекирова до Красноперекопська.

Коротко про справу Бекирова

Кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня 2018 року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської области, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці. Суд неодноразово продовжував цей запобіжний захід.

Не раз повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діябет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

Також повідомлялося, що експертиза, яка приводилися в рамках розслідування справи Бекирова, нібито виявила сліди його ДНК на пакованнях набоїв та вибухівки, які він начебто передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов. Захист підозрює, що ці зразки ДНК – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

28 травня адвокат Іслям Веліляєв відвідав Бекирова в СІЗО, після чого повідомив про критичне погіршення стану здоров’я свого підзахисного. Зі слів адвоката, окрім болів у серці, головних болів, проблем із підшлунковою залозою, оніміння ноги, високого тиску та високого рівня цукру у крові, у Бекирова з’явилися напади ядухи та кашлю з кров’ю.

6 червня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову на два місяці – до 12 серпня – термін тримання під вартою в СІЗО.

11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ. Проте, старший слідчий кримського управління ФСБ РФ Іван Романець, попри рішення ЄСПЛ, відмовляється госпіталізувати Бекирова. Підконтрольна Кремлю прокуратура підтримала слідчого: «Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не виявлено», – мовиться в письмовій відповіді на звернення захисту.

6 лютого цього року Едему Бекирову виповнилося 58 років.

коментарі: 0     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
 Поділитися