MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Білоруські журналістки – лауреатки міжнародної премії за відвагу в журналістиці

11.06.2021   
ХПГ-інформ
Дар’я Чульцова та Катерина Андреєва перебувають за ґратами з 15 листопада 2020 року – вони виконували свої професійні обов’язки.

Позбавлені волі журналістки білоруського опозиційного телеканалу Белсат Дар’я Чульцова та Катерина Андреєва стали лауреатками міжнародної премії за відвагу в журналістиці «Courage in Journalism Awards», повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Премію, засновану Міжнародним фондом жінок, які працюють у ЗМІ (International Women’s Media Foundation/IWMF), присуджують відважним журналісткам, які ризикують собою, виконуючи професійні обов’язки, демонструють відданість свободі преси та сумлінній журналістиці.

Дар’я Андреєва та Катерина Чульцова перебувають за ґратами з 15 листопада 2020 року. Їх затримали у квартирі на «площі Змін» (місце в одному з дворів у Мінську, відоме протестами і трагічними подіями, пов’язаними, зокрема, із загибеллю Романа Бондаренка), звідки вони вели стрим для телеканалу Белсат. У квартирі виламали двері, усередину забігли спецпризначенці.

Спочатку журналісток засудили до 7 діб арешту за «участь у несанкціонованій акції і непокору». Потім їх обвинуватили в організації та підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок. 18 лютого Чульцовій та Андреєвій присудили по 2 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch на прикінці березня цього року опублікувала доповідь щодо репресій проти незалежних журналістів у Білорусі. Їх свавільно затримують, чинять щодо них насильство, штрафують та відправляють за ґрати за політично мотивованими обвинуваченнями, позбавляють акредитації, а в домах і редакціях проводять обшуки, заявили тоді правозахисники. Ці репресії є частиною спроб влади обмежити медійне висвітлювання мирних протестів та порушень прав людини після минулорічних президентських виборів.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.


Головне зображення: Катерина Андреєва та Дар’я Чульцова в суді перед вироком, 18 лютого 2021 року (фото: «Народная воля»)

 Поділитися