MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Росія критикує Україну за міжнародні зусилля визнати Голодомор геноцидом.Без терміну давностіЮщенко внесе до ВР проект закону про визнання голодомору актом геноцидуЮщенко доручив активізувати роботу щодо визнання Голодомору актом геноцидуРосія не вважає геноцидом так званий голодомор в УкраїніПрезидент України доручив керівникам регіонів відзначити 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійГлави церков просять Верховну Раду визнати Голодомор актом геноцидуРада проігнорувала Ющенка та церковних ієрархівЮщенко пропонує карати за невизнання ГолодоморуПрезидент відкрив пам’ятник жертвам ГолодоморуУкраїна вшановує пам’ять жертв ГолодоморуПрезидент України: Промова з нагоди відзначення Дня жертв ГолодоморівВерховна Рада України прийняла Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні (Інформаційне управління)Заява з приводу відмови встановити у Харкові пам’ятник жертвам голодоморуПро Голодомор 1932 – 1933 років в УкраїніВиступ на вечорі-реквіємі «Народ мій є!», присвяченому Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресійПольща засуджує режим за ГолодоморЄвропарламент про ГолодоморВідповідальність‘Мама померла, не витримавши цього жаху’

Дві третини українців звинувачують у Голодоморі Сталіна

09.11.2006    джерело: www.oglyadach.com

В Україні серед 94% опитаних громадян, які чули або читали про Голодомор 1932-1933 років, 69% вважають, що він був спровокований діями тодішньої влади.

Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив сьогодні президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій ХМЕЛЬКО на прес-конференції в Києві, повідомляє УНІАН.
«Менше половини дорослого населення України – 44% - вважають Голодомор геноцидом українського народу. Тому, щоб переконливо ставити питання перед міжнародним співтовариством про визнання Голодомору актом геноциду, населенню країни необхідно пояснити, які чинники були вирішальними і призвели до загибелі величезної кількості людей в 30-і роки», - сказав В.ХМЕЛЬКО.
При цьому, за його словами, 12% опитаних схильні вважати, що Голодомор став результатом несприятливих природних умов.
Разом з тим, 84% серед тих респондентів, які пов’язують Голодомор з діями влади, впевнені в умисній організації цього акта. Таку думку поділяють 82% жителів західного регіону України, 73,8% - центрального, 65% - південного і 51,4% - східного.
Тим часом, лише 26% опитаних вважають, що голод було направлено тільки проти українців, а 61% - що проти всіх жителів України, незалежно від їх національної належності.
Київський міжнародний інститут соціології проводив дослідження 8-14 вересня 2006 року за участю 2012 респондентів у віці старші від 18 років у 24 областях України і в Криму. Соціологічна погрішність не перевищує 3-4%.

Сьогодні ж Перший заступник Голови Секретаріату Президента України Іван Васюник повідомив, що найближчим часом в Секретаріаті за участю представників політичних сил і громадських експертів пройдуть консультації про визнання Голодомору актом геноциду. А в разі потреби тема Голодомору може стати предметом для обговорення у форматі Політичної ради при Президенті України.

Як повідомляє прес-служба Президента, Секретаріат вітає готовність парламентської коаліції до діалогу про невідкладне визнання Голодомору актом геноциду.

Кажучи про мету прийняття закону про Голодомор, Перший заступник Голови Секретаріату сказав, що це — «відновлення історичної справедливості і недопущення таких трагедій у майбутньому».

Нагадаємо, Ющенко неодноразово закликав парламент визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу
 Поділитися