MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У грудні минулого року – 9 нападів на журналістів

10.01.2020   
ХПГ-інформ
Це дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який НСЖУ проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями.

У грудні минулого року зафіксовано 9 інцидентів із застосуванням сили проти працівників ЗМІ, – повідомляє служба інформації Національної спілки журналістів України (НСЖУ). 7 випадків зафіксовано в Києві, 2 – у Львові та області. З постраждалих журналістів – 5 жінок.

Це дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який НСЖУ проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями.

Два інциденти за участі правоохоронців стали найрезонанснішими: 17 грудня під час сутичок на мітингу біля Верховної Ради постраждали фотокореспондент «Радіо Свобода» Сергій Нужненко та журналістка й оператор «Громадського» Вікторія Рощина та Олексій Нікулін.

«Заяву у Печерському райвідділі поліції написав за трьома статтями – перешкоджання журналістській діяльності, завдання тілесних ушкоджень та пошкодження журналістської техніки. При цьому я зауважив, що перешкоди вчиняли саме співробітники поліції», – сказав Нужненко в коментарі НСЖУ.

Вікторію Рощину та Олексія Нікуліна забризкали сльозогінним газом, який застосували в сутичках між спецпризначенцями й мітингувальниками. Також у журналістки з рук вибили телефон, коли вона фільмувала протистояння. Крім того, у бік журналістів летіли палиці від наметів, які протестувальники хотіли встановити біля будівлі парламенту.

Четверо журналістів постраждали 24 грудня під час висвітлення судового засідання у справі убивства Павла Шеремета: журналістка телеканалу ZIK Алла Жизневська, журналістка видання Страна.ua Юлія Корзун, журналісти видання «Правовий контроль» Антоніна Бєлоглазова та Дмитро Кучер.

У НСЖУ зазначили, що в більшості грудневих випадків перешкоджання журналістській діяльності за зверненнями постраждалих Національна поліція оперативно розпочала кримінальні провадження.


«Індекс фізичної безпеки журналістів» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів і медіа України. «Індекс…» укладають спільно НСЖУ й партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.


Інциденти фізичної агресії щодо журналістів у грудні 2019 року:

Діна Зеленська, журналістка телеканалу «Еспресо», м. Київ. 11 грудня охоронці гуртожитку № 3 Національного медуніверситету ім. Богомольця застосували силу до журналістки, яка виконувала свої службові обов’язки. Зламано освітлювальний прилад відеокамери, експертиза зафіксувала в журналістки синці.

Редакція видання ZAXID.NET, м. Львів. 12 грудня редакція ZAXID.NET звернулася до правоохоронців через спроби перешкоджання журналістській діяльності з боку радикально налаштованих представників львівських громадських організацій, які вчинили бійку на сесії міськради, вимагаючи від депутатів тиснути на журналістів агентства через їхні публікації.

Сергій Нужненко, фотокореспондент «Радіо Свобода», м. Київ. 17 грудня журналіст постраждав від рук правоохоронців під час мітингу під Верховною Радою.

Вікторія Рощина, Олексій Нікулін, журналістка та оператор hromadske.ua, м. Київ. 17 грудня постраждали під час сутичок на мітингу біля Верховної Ради.

Редакція газети «Голос Самбірщини», Львівська обл. У м. Самборі через підпал згоріло приміщення редакції газети «Голос Самбірщини».

Алла Жизневська, журналістка телеканалу ZIK, м. Київ. 24 грудня співробітниця медіа постраждала під час судового засідання у справі убивства Павла Шеремета (погрози, удари по руках і плечах).

Юлія Корзун, журналістка видання Страна.ua, м. Київ. 24 грудня співробітниця медіа постраждала під час судового засідання у справі убивства Павла Шеремета (перешкоджання, образи, погрози, виштовхування).

Дмитро Кучер, журналіст видання «Правовий контроль», м. Київ. 24 грудня співробітник медіа постраждав під час судового засідання у справі убивства Павла Шеремета (погрози, цькування, насильство).

Антоніна Бєлоглазова, журналістка видання «Правовий контроль», м. Київ. 24 грудня співробітниця медіа постраждала під час судового засідання у справі убивства Павла Шеремета (погрози, застосування сили – зафіксовані синяки та подряпини).

 Поділитися