MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Завершено слідство у справі кримчанина Івана Яцкіна

09.12.2020   
ХПГ-інформ
Його обвинувачують у передачі відомостей СБУ. Як каже адвокат Микола Полозов, у його підзахисного під час перебування в СІЗО значно погіршився зір. Офтальмолог Яцкіна так досі й не оглянув.

Слідство у справі кримчанина Івана Яцкіна, якого обвинувачують у передачі відомостей Службі безпеки України, завершено. Про це повідомив адвокат Микола Полозов, передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Іван Яцкін (фото: Гульнара Кадирова)


Яцкіну оголошена підозра в остаточній редакції – державна зрада у формі шпигунства (ст. 275 КК РФ).

«За фабулою справи, Іван Яцкін обвинувачується в тому, що передав відомості співробітникам СБУ. Йдеться про один епізод. Відомості стосувалися діючих співробітників МВС Росії у Криму, деякі з них ішли під грифом („таємно“ – ред.)», – пояснив адвокат.

Наступний етап – ознайомлення з матеріялами справи, яка має приблизно 8 томів.

Зі слів Миколи Полозова, у його підзахисного під час перебування в СІЗО погіршився зір.

«Івана Григоровича так і не оглянув офтальмолог, хоча ми просили й наполягали на цьому. Враховуючи, що далі ми знайомимося із матеріялами справи, я не виключаю, що мені доведеться читати йому всі матеріяли справи вголос. Зір погіршився настільки, що для Яцкіна тепер проблема просто прочитати з листа», – зазначив адвокат Полозов.

Як повідомлялося, уродженця села Войкове Первомайського району Криму Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року у Криму. Відомо про це стало у грудні 2019 року. Після арешту Яцкіна перевезли в Москву. За словами адвоката Миколи Полозова, російські силовики чинили на Яцкіна «сильний психологічний тиск».

У відповідь на запит «Крым.Реалии» СБУ повідомила, що Іван Яцкін зі Службою безпеки України не співпрацював.


Нагадаємо, цими днями Московський міський суд визнав українця Василя Василенка, колишнього професійного футболіста, винним у шпигунстві та засудив 12 років колонії суворого режиму. Подробиці справи засекречені, суд відбувався у закритому режимі.

Також, наприкінці листопада російський суд засудив іншого громадянина України Олександра Марченка до 10 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці до придбання продукції військового призначення та шпигунстві. Чоловіка викрали в «ДНР» у грудні 2018 року й після двох місяців тортур вивезли до Росії, де до нього застосовували тортури і погрози. Правозахисний центр «Меморіял» визнав Олександра Марченка політв’язнем.

 Поділитися