MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Представниця МКС відвідала Харківщину‘Наша головна мета — переконати Офіс прокурора МКС, що насильницька передача дітей до Росії — це геноцид’Тортури, катівні, розстріли: ініціатива T4P презентувала два подання до МКСАнонс: Ініціатива Т4P підготувала подання до МКС щодо геноциду в Маріуполі. Обстріли цивільного населення: ініціатива Т4P підготувала подання до МКС. ПресрелізАнонс: Ініціатива Т4P звертається до МКС через обстріли цивільного населення УкраїниМКС та українські правозахисники провели спільну конференцію в ГаазіВогневі позиції на ЗАЕС та МКС у ХерсоніУ Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомПрокурор МКС Карім Хан відвідав Харків38 держав звернулися до МКС у Гаазі через вторгнення Росії до УкраїниУкраїна передала до МКС інформаційне повідомлення щодо злочинів проти журналістів у КримуУкраїна: МФПЛ і партнери вітають довгоочікуваний крок МКС до розслідування злодіяньМіжнародний кримінальний суд розслідуватиме злочини, скоєні в Україні із 2014 рокуЗапитання та відповіді: Україна / МКСМатіос: з ОРДЛО відправляють «фейкові» позови до ЄСПЛ та МКСПрокуратура АР Крим передала до Гааги понад 700 сторінок з доказами злочинів РФОфіс Прокурора МКС опублікував черговий звіт про попереднє розслідування у справі "Ситуація в Україні"Щоб покарати агресорів, Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

Венедіктова усунула Гюндуза Мамедова від керівництва департаментом воєнних злочинів

01.07.2021   
Денис Волоха

Гюндуз Мамедов. © Софія Шовікова

Ключова особа в документуванні злочинів Росії в Україні більше не очолює відповідний департамент Офісу Генпрокурора. Раніше Мамедова усунули від розслідувань злочинів тюремників.

Генеральний Прокурор Ірина Венедіктова наказом від 29-го червня виключила з обов’язків Гюндуза Мамедова керівництво Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Наступного дня її заступник Максим Якубовський підписав наказ, який залишає керівництво департаментом самій Венедіктовій.

Департамент займається документуванням воєнних злочинів та злочинів проти людяності, учинених на Донбасі, співпрацює з Міжнародним кримінальним судом, який наприкінці минулого року визнав свою юрисдикцію в Україні.

У 2016-2019 роках Гюндуз Мамедов був прокурором АР Крим. Після окупації півострова прокуратура Криму відкрила офіс у Києві, де під керівництвом Мамедова почала документувати злочини Росії в Криму та передавати матеріали до Міжнародного кримінального суду, порушувати кримінальні псрави проти кримських чиновників, що перейшли на бік Росії.

На посаді заступника Генпрокурора Мамедов окрім документування воєнних злочинів Росії, учинених на Донбасі, також порушував справи проти тюремників. У квітні Венедіктова позбавила його керівництва Департаментом протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах.

Також Мамедов входить до міжнародної слідчої групи із розслідування катастрофи рейсу MH17.

 Поділитися