MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 травня – головне за день

18.05.2021   
ХПГ-інформ
В окупованій Вознесенівці Луганської області з вогнепальної зброї поранено дитину; МЗС працює над евакуацією громадян України з Палестини, Ізраїлю та Непалу; незалежне білоруське видання TUT.by заблокували – головне на сьогодні.

• В окупованій Вознесенівці Луганської області поранено дитину. Постраждала 15-річна дівчинка, повідомляє місія ОБСЄ. Трагедія сталася ще 18 квітня, бойовики про інцедент  не повідомляли. «27 квітня медики лікарні в н.п. Довжанськ (кол. Свердловськ; непідконтрольний урядові, 60 км на південний схід від Луганська) сказали спостерігачам, що 18 квітня дівчинку (15 років) госпіталізували з вогнепальним пораненням шиї та травмою хребта. Згодом її перевели до лікарні в н.п. Луганськ (непідконтрольний урядові). 14 травня у Вознесенівці чоловік (30–39 років), який представився батьком пораненої дівчинки, розповів команді СММ, що 18 квітня його донька разом із деякими друзями навідувала знайомого на об’єкті військового типу у Вознесенівці. За його словами, був здійснений постріл і дівчинка зазнала поранення, згодом її госпіталізували», – йдеться у звіті.

• Незалежне білоруське видання TUT.by заблокували, повідомляє BBC. Сьогодні вранці до мінської редакції порталу з обшуком прийшли правоохоронці з департаменту фінансових розслідувань (ДФР) комітету держконтролю Білорусі. Крім того, обшуки провели у домівках кількох журналістів та головної редакторки TUT.by Марини Золотової. Проти співробітників ЗМІ відкрили справу за статтею про ухилення від сплати податків. Увечері стало відомо, що затримано принаймні 13 працівників TUT.by.

• Сьогодні – День пам’яти жертв депортації кримських татар. 18 травня 1944 року з Криму до Середньої Азії був відправлений перший ешелон з кримськими татарами. Операція з депортації, яку виконували війська НКВС, тривала протягом трьох днів. Загалом було депортовано більше ніж 225 тис. людей (за іншими даними - 191 044). Кримським татарам майже не давали часу на збори – від кількох хвилин до півгодини, далі вантажівками везли на залізничні станції, а звідти – ешелонами, у наглухо зачинених товарних вагонах, до місць заслання: до Узбекистану та прилеглих районів Казахстану та Таджикистану. Невеликі групи людей опинилися в Марійській АРСР, на Уралі та в Костромській області РРФСР. Під час депортації та в місцях спецпоселень від хвороб, епідемій та голоду загинуло майже половина з депортованих кримських татар (приблизно 46.2%).

• МЗС контролює ситуацію з евакуацією громадян України з Палестини, Ізраілю та Непалу, заявив глава відомства Дмитро Кулеба. За його словами, з Гази хочуть евакуюватися понад 100 наших співгромадян, ситуація досить складна. Тим часом у Непалі, де через карантинні обмеження припинено авіасполучення, застрягли 107 українців. «Ми дізналися, авіакомпанії яких країн світу планують пробитися в Непал для вивезення громадян, і вступили з ними в діалог, щоб громадяни України могли купити квитки на ці рейси. Зокрема, ми домовилися з турецькими і катарським авіалініями. Станом на вчорашню ніч з майже 100 людей, які виявили бажання повернутися з Катманду в Україну, 43 вже купили квитки на літаки», – розповів міністр.


Головне фото: Gorodenkoff, Shutterstock

 Поділитися