MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 травня – головне за день

31.05.2021   
ХПГ-інформ
У сирійських таборах для біженців Аль-Хол та Рож залишаються 10 українок та 30 їхніх дітей, які хочуть повернутися додому; на в'язня Кремля Геннадія Лимешка, що перебуває у колонії у Ставропольському краї, тиснуть через його релігійні погляди; післязавтра відбудеться судове засідання у справі Кирила Тлявова – головне на сьогодні.

• За інформацією Крим.Реалії у таборах для біженців закритого типу Аль-Хол та Рож на території Сирії залишаються 10 українок та 30 їхніх дітей, які хочуть повернутися додому. Більшість з жінок – мешканки Криму. Нагадаємо, взимку в Україну повернулися двох громадянок України із сімома дітьми, що кілька років прожили в сирійському таборі для біженців Рож. Частина українок, які хочуть потрапити додому, перебувають у таборі Аль-Хол, відомому своїми жахливими умовами. За даними ООН, тут живуть 40 тисяч дітей зі 60 країн світу. Він розташований на північному сході Сирії, поруч із іракським кордоном. Тут мешкають десятки тисяч біженців – здебільшого жінки й діти – усі з територій, звільнених від ІДІЛ.  

• Одеський апеляційний суд скасував Сергію Стерненку вирок суду першої інстанції та призначив йому умовний термін. Активіста виправдано в епізоді про розбійний напад, вирок щодо викрадення Щербича залишили в силі, але оскільки строк давності для притягнення до відповідальності стік, обвинуваченого звільнили. За статтею про незаконне поводження зі зброєю Стерненка визнано винним, але три роки тюрми замінено одним роком умовно.

• Незаконно засуджений громадянин України Геннадій Лимешко, який відбуває покарання в «ФКУ ИК-6 УФСИН России по Ставропольскому краю», піддається систематичним цькуванням з боку працівників виправної установи, в якій він утримується, заявила Омбудсман Людмила Денісова. На в’язня чинять психологічний тиск через те, що він прийняв іслам. Геннадія Лимешка затримали російські правоохоронці в серпні 2017 року в окупованому Криму. Підконтрольний Росії Судакський міський суд у травні 2018 року засудив його за нібито незаконне виготовлення та зберігання вибухових речовин.


• У червні відбудуться три судові засідання у справі убитого два роки тому п’ятирічного Кирила Тлявова – 2, 7 та 8 червня. Про це розповіла Генеральний прокурор Ірина Венедіктова. «Судовий розгляд за обвинуваченням трьох колишніх поліцейських та неповнолітнього сина одного з них у вчиненні хуліганства та вбивства з необережності досі триває. Наразі відбулося 30 судових засідань. На них досліджено письмові докази, зокрема: протоколи оглядів місця подій, протоколи обшуків, слідчих експериментів, висновки судових експертиз, а також речові докази. Допитані свідки сторін, в тому числі діти, які були поряд з хлопчиком того дня», – йдеться в повідомленні.

 

 Поділитися