MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 травня – головне за день

25.05.2021   
ХПГ-інформ
Роман Протасевич «дає свідчення за фактом організації масових заворушень у місті Мінську», очевидно під тиском та тортурами; сьогодні – Міжнародний день зниклих безвісти дітей; в Офісі Генпрокурора створять платформу співпраці щодо розслідування злочинів проти журналістів – головне на сьогодні.

• Відео із затриманим у Мінському аеропорту журналістом Романом Протасевичем з’явилося вчора на провладному білоруському телеграм-каналі «Жовті сливи», повідомляє Інститут масової інформації. На ньому чоловік  каже, що в нього все добре, з ним коректно поводяться, а він сам «дає свідчення за фактом організації масових заворушень у місті Мінську». Пізніше в інтерв’ю Reuters батько Романа Протасевича заявив, що, схоже, його сина примусили визнати провину – він очевидно побитий, хоч це й намагалися приховати пудрою, та у нього зламаний ніс. 

• Сьогодні – Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Його запроваджено для того, щоб привернути увагу до захисту дітей від насильства та експлуатації, навчити батьків захищати дітей від викрадення.  Вперше його провели у 1983 році у США. У 2002 року за ініціативи Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей в усьому світі день став міжнародним. Як повідомляє Офіс Омбудсмана, минулого року поліцейські розшукали майже всіх зниклих дітей – 14 659. Одним із ефективних інструментів розшуку дітей стали саме соціальні мережі. 

• У Харкові російська мова втратила статус регіональної. Харківський окружний адміністративний суд скасував ухвалене ще в 2012 році рішення міськради про реалізацію положень закону «Про засади державної мовної політики». Сам закон було визнано неконституційним у 2018 році. «Відповідно до ч. 10 ст. 95 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку», – зазначив суд. 

• В Офісі Генпрокурора буде створено платформу співпраці щодо розслідування злочинів проти журналістів. «Ми розуміємо, що правоохоронна система має працювати краще. Проте, я впевнена, що є шляхи вирішення і їх потрібно шукати. Саме тому я ініціюю створення окремої платформи - секторальної робочої групи з профільними громадськими організаціями, ЗМІ та журналістами, які є потерпілими, щоб мати змогу детально розбирати всі проблеми, обмінюватися інформацією і рухатись до результатів. Також до створення таких секторальних груп потрібно залучати обласні прокуратури», – заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

 Поділитися