MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 років ув’язнення за публікації у Twitter

05.01.2022   
ХПГ-інформ

Омбудсман нагадала про ще одну заручницю бойовиків – Марину Юрчак. З 2017 року вона перебуває за гратами за звинуваченням у «шпигунстві на користь України».

Фото: фейсбук-сторінка Людмили Денісової

«В українки Марини Юрчак, яка незаконно утримується органами окупаційної адміністрації РФ у Сніжнянській виправній колонії №127 в ОРДО, після побоїв сильно травмовані ноги», – йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Людмили Денісової

Марина Юрчак – хімік-технолог з Донецька. Коли розпочалася війна, батьки Марини виїхали з окупованої території. А Марина залишилася: вірила, що місто невдовзі стане українським. Підтримувала з родиною зв’язок по телефону. Перестала брати слухавку у листопаді 2017-го.

«Не можу навіть передати словами, через що довелося пройти у 2017-му, поки ми шукали доньку. Приблизно за місяць побивань в «МГБ» нарешті підтвердили, що кинули її на «свою тюрму», тобто на «Ізоляцію» – найстрашнішу з усіх катівень Донецька», – цитує Радіо Свобода маму Марини Юрчак Наталію.  

Виявилося, жінку затримали 9 листопада 2017 року дорогою на роботу. Згодом батьки Марини з’ясували, що причина арешту – пости у Twitter, у яких вона писала, що бачила і чула: звідки стріляють, куди суне військова техніка.

Скріншот з сайту Радіо Свобода

В «Ізоляції» її катували і били так сильно, що чорніли ноги.  

«У квітні 2018 року Марину Юрчак перевели до донецького СІЗО, а 26 березня 2020-го її було засуджено так званим “Верховним судом в ОРДО” до 15 років позбавлення волі за “шпигунство”, – пише Людмила Денісова. – У Сніжнянській виправній колонії №127 Марина тяжко працює швачкою по 10-12 годин на добу».

Омбудсман звернулася до керівництва МКЧХ та координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер в Україні із закликом терміново здійснити візит до Марини Юрчак та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою.


За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям.

Ми повідомляли про незаконно утримуваних  у так званій ДНР учительку фізики Наталію Шило , співробітницю Горлівського художнього музею  Олену Пєх, лікарку Наталію Стаценко. Окупаційна влада звинувачує жінок у «шпигунстві на користь України».

 Поділитися