MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Учителька кілька місяців перебуває в полоні за підозрою у «шпигунстві»

08.12.2021   
ХПГ-інформ
У липні поїхала на тимчасово окуповані території відвідати маму і зникла.

Фото: Офіс Омбудсмана

Поїхала на тимчасово окуповані території відвідати маму і зникла. Учителька фізики Наталія Шило пів року незаконно утримується у так званій ДНР за підозрою у «шпигунстві на користь України», повідомила сьогодні Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Наталія Шило –  жителька Горловки. Коли почалася війна, виїхала до Харкова. Працювала у школі, стала лауреатом міського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика». Згодом перебралася до Києва. Але на окупованій території залишилася жити її мама Наталії Шило. 

«В липні цього року обставини склалися таким чином, що комусь із нас потрібно було їхати в Горлівку до бабусі. Поїхала моя мама – Шило Наталя Анатоліївна. Як сотні і тисячі їздять в той бік щодня. Тільки їй не пощастило, – розповідає Ірина Шило, дочка Наталії. – Востаннє мені вдалося поговорити з мамою в обід того жахливого дня. Відтоді я не почула від неї жодного слова. Важко навіть згадувати той страшний день. Всі невдалі спроби додзвонитися мамі. А особливо – мить, коли я все ж зв’язалася із перевізником, і голос у телефонній слухавці повідомив: “Вашу маму задержали”».

Фото: фейсбук-сторінка Ірини Шило

Три дні рідні нічого не могли дізнатися про долю Наталії. Згодом вони довідалися, що жінку підозрюють у «шпигунстві на користь України». 

«З тамтешнього ізолятора тимчасового утримання маму перевели до слідчого ізолятору. Вперше за 30 днів нам дозволили передати їй продукти, одежу та засоби особистої гігієни…Лише уявіть, що вперше за 30 років мама не була 1 вересня в школі…», –  розповідає Ірина.

Людмила Денисова звернулася до Голови місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жіллетт з проханням відвідати СІЗО-5 у Донецьку та перевірити додержання прав Наталії Шило та інших утримуваних осіб.

За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям.


«Представники міжнародних гуманітарних організацій не мають доступу ані до осіб у місцях утримання, ані до «судових засідань». За майже вісім років можна говорити про одиничні візити представників ОБСЄ, зокрема посла Тоні Фріша. Представники МКЧХ не мають доступу до затриманих взагалі. Голова місії ООН з прав людини в Україні у серпні 2021 року вперше отримала доступ до 4 ув'язнених за шпигунство у Луганській області, Донецьк такий доступ заблокував»,   –  повідомляє тим часом «Право на захист».

 Поділитися