MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Бойовики тримають у полоні лікарку, що потребує негайної операції

04.01.2022   
ХПГ-інформ
Наталю Стаценко звинуватили у «шпигунстві» через те, що переписувалася у соцмережах із журналістом Станіславом Асєєвим.

Наталію Стаценко звинуватили у «шпигунстві» через те, що переписувалася у соцмережах із журналістом Станіславом Асєєвим. Про її тяжкий стан здоров’я повідомила напередодні Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова

Наталія Стаценко, фото: телеграм-канал Людмили Денісової

До затримання Наталія працювала лікарем у Макіївці. 10 липня 2019 року її арештували та на три місяці запроторили до сумнозвісної «Ізоляції». Зараз вона перебуває у СІЗО №5 Донецька. Жінку звинувачують  у «шпигунстві на користь України та проукраїнській діяльності». 

«Причиною стала переписка із журналістом Станіславом Асєєвим. Судовий процес досі триває», – пише про Наталію голова правління «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук.

Це підтвердив і колишній в'язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв: «Цю жінку – Наталю Стаценко – заарештували лише за те, що вона вела переписку зі мною. У першу ж добу мого арешту після катувань мгбшники отримали доступ до моєї сторінки у фб. Переважна більшість людей, з якими я віртуально спілкувався у Донецьку, писали під псевдонімом. На жаль, Наталя була єдиною, хто писав під своїм ім'ям – і продовжувала це робити, коли я вже був "на підвалі" у травні 17-го, адже не знала, що спілкується вже з "мгбшниками". Але заарештували її аж через 2 роки після мого арешту, влітку 2019-го, за три тижні до мого суду – аби спеціально притягнути її на нього у якості хоча б якогось "свідка", аби підтвердити, що Асєєв – шпигун. Тоді я побачив її вперше і в останнє в житті і взагалі зрозумів, що вона арештована».

Журналіст пригадує, що вже три роки тому, на суді, жінка ледь могла стояти, адже мала серйозні проблеми з хребтом. 

«Прямо перед арештом їй мали робити термінову операцію, – розповідає Олександра Матвійчук. –  В ув’язненні стан здоров’я стрімко погіршився. Медичної допомоги вона не отримує. Страждає від нестерпної болі та постійно знаходиться на знеболювальних».

У серпні минулого року рідні Наталії домоглися, щоб її нарешті оглянув лікар, жінці зробили рентген та МРТ. На 25 жовтня було призначено термінову операцію. Але адміністрація СІЗО так і не вивезла жінку до лікарні. 

«Висновки медиків невтішні: Наталі терміново необхідно провести операцію з видалення трьох міжхребцевих дисків шийного відділу та вживлення на їх місце імплантів, – заявляє Омбудсман Людмила Денісова. – Після хірургічного втручання на жінку чекатиме тривалий період реабілітації, який неможливо забезпечити в умовах ув’язнення. Тому єдиним шансом на порятунок Наталії є звільнення!»  

«Операція, яка на неї чекає, дуже травматична. Вона вже зараз глибокий інвалід. А без операції моя донька просто помре», – наводить Олександра Матвійчук слова батька полоненої.

Омбудсман звернулася до координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер та керівництва МКЧХ в Україні  із закликом допомогти з лікуванням і звільненням Наталії Стаценко.


За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям.

Ми повідомляли про незаконно утримуваних  у так званій ДНР учительку фізики Наталію Шило та співробітницю Горлівського художнього музею  Олену Пєх. Обох бойовики звинувачують у «шпигунстві на користь України».

 Поділитися