Де шукати: Усюди Автори Заголовки
• Російсько-українська війна • Події
«Російські окупанти увірвались до помешкання співробітника енерго-ремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергія Швеця та розстріляли його з автоматичної зброї», – йдеться в повідомленні «Енергоатому».
Кожна літня злива наближає місто до спалаху епідемії, заявив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Вода забруднена трупною отрутою, небезпечними бактеріями, хімічними сполуками та металами, що потрапили у ґрунт із снарядів та пошкодженого під час обстрілів виробництва.
Громадяни України часто не мають документів та грошей, щоб виїхати з далеких регіонів Росії, куди їх вивозять примусово.
• Події
Обидва понад два тижні висвітлювали для міжнародних видань життя маріупольців під блокадою. Спецвідзнаку посмертно присудили фотожурналісту та документалісту Максу Левіну.
Служба безпеки України оприлюднила відео з двома полоненими з так званої ДНР. Вони розповідають, що їх примусово мобілізували, незважаючи на інвалідність. Кажуть, до війська потрапляють усі, кого вдалася спіймати.
Тома Горбачевська – наша, з родини ХПГ. Її батько, Ігор Борисович, із перших днів війни пішов у ЗСУ рядовим. Зник в середині березня під Києвом.
• Політика
У час, коли українська нація сміливо бореться з російським агресором, у Верховній Раді активно просувається законопроєкт, який наближає українське законодавство до російських та білоруських практик.
• Голоси війни • Інтерв’ю
Наталія та її матір виїхали з Маріуполя 20-го квітня. Евакуаційний автобус, у який вони сіли, неочікувано для них поїхав у Безіменне. Натаія розповідає про життя в Маріуполі, діалог із чеченцями та процедуру ‘фільтації’.
Правозахисники занепокоєні подальшою долею захисників Маріуполя, які зараз перебувають на тимчасово окупованій території.
«Народе мій, ти маєш сили вистояти під час нового випробування. Тобі треба лише твердо стояти на рідній землі, любити її. Не бійся правди, яким важким та болючим не був би шлях до неї. Згадай свою споконвічну любов до свободи та справедливості, і не дай закатати її в асфальт нових доріг, не проміняй на мінливі блага з рук недругів. Ти вистояв у минулому, вистоїш і сьогодні», – написав з цієї нагоди Наріман Джелял.
• Російсько-українська війна • Моніторинг
«У більшості наших країн занадто багато людей стали на бік російського диктатора. В ім’я антиімперіалізму, який з роками перетворився на пристрасну ненависть, вони аплодують кожному, хто виступає проти Заходу», – понад вісімдесят письменників та науковців з Тунісу, Алжиру, Марокко, Індії, Лівану, Бразилії закликають «всіх, хто вимагає свободи для себе», «стояти з українцями».
• Захист від дискримінації • Події
Сьогодні — Міжнародний день боротьби з гомо- та трансфобією.