Де шукати: Усюди Автори Заголовки
• Російсько-українська війна • Події
У вбивстві дитячого письменника правоохоронці підозрюють представника формування окупованої Луганщини, що підпорядковувалося російському підрозділу. Крім цього, правоохоронці ідентифікували російського полковника, який “привів еленерівців” до Капитолівки та може бути причетним до злочину.
В окупованому Донецьку мешканку Маріуполя засудили до 11 років неволі, а в Ростові-на-Дону іншій українці дали п’ять з половиною років ув’язнення. Про російські ‘судилища’ над громадянками України — розповідаємо в статті ХПГ.
• Голоси війни • Інтерв’ю
Під час обстрілу дівчина накрила собою молодшого брата і сама дістала тяжких поранень. Їхня мама, колишня вихователька у бахмутському дитсадку, розповідає історію своєї родини.
Мирного чоловіка могли вбити у Покровському районі Донеччини, після того як російські Збройні сили захопили село Новоолексіївка. Крім того, російські військові могли розстріляти двох беззбройних українських оборонців на Курському напрямку. Більше про нові злочини терористичної країни — у статті.
З-під завалів зруйнованої п’ятиповерхівки дістали тіла матері та трьох дітей. Найменшій дівчинці було всього два місяці…
• Події
“— Сергію, а чому ми відступаємо від Херсона? — Володю, так ти ж сам наказав звільнити Україну від фашистів і нацистів…” За цей анекдот у РФ судили багатодітного батька.
Боротьба з каральною психіатрією, допомога розповсюджувачам неформальної преси і… садівництво. В день заснування Харківської правозахисної групи її директор Євген Захаров розповідає, з чого все починалося.
Сьогодні в Запоріжжі — день жалоби: 7 жовтня російська армія скинула на місто шість КАБів, убивши десять людей, серед них — однорічну дитину. Ударів було завдано також по Одесі, Харкову, Донеччині.
• Права дітей • Російсько-українська війна
Українські правоохоронці повідомили про підозру російському військовому, який міг брати участь у примусовому переміщенні та насильницькій депортації українських дітей з Новопетрівської спецшколи під час окупації частин Миколаївщини.
• Кримінально-виконавча система • Моніторинг
До моніторингової групи звернувся засуджений зі скаргами на епілептичні напади. Вказаному засудженому не було забезпечено надання належного лікування. Під час візиту було вирішено питання про його госпіталізацію та обстеження до “Дніпровської багатопрофільної лікарні №4”.
Прокуратурі відомо про вбивства росіянами 124 українських воїнів, що склали зброю на полі бою. Подробиці — у статті ХПГ.
• Екологічні права • Російсько-українська війна
Викрав рідкісних тварин, завдавши шкоди на 22 мільйони гривень, — так званого директора окупованого біосферного заповідника підозрюють у вчиненні воєнного злочину проти природно-заповідного фонду України.