Де шукати: Усюди Автори Заголовки
• Події
Буча, Гостомель, Бородянка, Чернігів — співробітники нашої київської приймальні документують воєнні злочини, вчинені російськими військовими у північному регіоні країни, а також щодня надають правову, гуманітарну та психологічну допомогу тим, хто цього потребує.
• Російсько-українська війна • Події
26 грудня Харківська правозахисна група представила громадськості нове подання до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, що стосується переміщення українських дітей на територію РФ.
• Російсько-українська війна • Публіцистика
“Проблема Європи, окрім млявої оборони, полягає в її інституціоналізованому та бюрократизованому універсалізмі, який приховує принципи свободи під товстою ковдрою раціонально-юридичного процесуалізму”, — вважає президент Форуму за релігійну свободу в Європі Аарон Родс.
• Кримінально-виконавча система • Моніторинг
У закладі лікуються в’язні з усієї країни, які засуджені до позбавлення волі та хворі на туберкульоз. Зовсім недавно це була єдина спеціалізована колонія-лікарня в країні. У лікарні грубо порушуються права в’язнів. Ліжка хворих на активну форму туберкульозу розташовані впритул одне до одного. В ізоляторі, разом із соматично хворою особою, понад тиждень перебував психічно хворий чоловік у збудженому стані.
Рік тому, у переддень Різдва, російська армія завдала по Херсону 41 удару, вбивши та поранивши багатьох містян. Цього року на Святвечір ворог знову нищив Херсон. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.
• Права дітей • Російсько-українська війна
Про трьох дітей, яких вдалося повернути до України, нове подання до МКС щодо того, що депортація українських дітей є злочином геноциду, презентація якого відбудеться вже завтра, і колишнього російського військового, який підтвердив, що представники РФ викрадають українських дітей та скоюють численні злочини, — в матеріалі ХПГ.
Республіка Польща стала величезним гуманітарним хабом підтримки як тих наших співвітчизників, хто втікав від війни, так і тих, хто залишається жити в Україні.
20 грудня у потязі Тюмень-Адлер померла 12-річна Вероніка з Луганської області — дітей везли з відпочинку в Сибіру. Того ж дня на Херсонщині підлітка застрелили на очах у батьків.
Розпорядження щодо постановки на військовий облік учнів 2007 року народження вже почали роздавати у Маріупольському районі. Більше про це — у статті ХПГ.
Командиру російського спецзагону ОМОН, який брав участь в окупації села Здвижівка, розташованого у Бучанському районі Київської області, повідомили про підозру. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Під час моніторингового візиту до Дніпропетровської багатопрофільної лікарні №4 монітори виявили низку серйозних порушень. Камери-палати лікарні потребують проведення ремонтних робіт. Наявний неприємний запах, антисанітарія, стіни вкриті пліснявою. Деякі пацієнти взагалі не мають постільних речей.
• Екологічні права • Російсько-українська війна
Російські війська облаштували артилерійський полігон на території півострова Карадай, що на Херсонщині. Представників РФ не зупинив той факт, що ця територія має статус ландшафтного заказника, а Карадай важливий для збереження приморської рослинності, пустельних степів і цілої низки птахів.