MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Олег Приходько виступив у суді з останнім словом

26.02.2021   
ХПГ-інформ
У російському суді відбулися дебати сторін у справі українського активіста. Кримчанина обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) 25 лютого відбулися дебати сторін у справі українського активіста з Криму Олега Приходька. Також у судовому засіданні кримчанин виступив з останнім словом, повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Назіма Шейхмамбетова.

Олег Приходько (фото: «Кримська солідарність»)


Зі слів адвоката, Приходько виступив емоційно, але сказав усе по суті, додавши, що він звичайний християнин і коваль, який не згодний зі входженням Криму до складу Росії, про що завжди відверто й публічно заявляв. Це, на його думку, і стало причиною пильної уваги спецслужб до його особи.

Нагадаємо, кримчанина обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

Під час дебатів сторона захисту вкотре звернула увагу суду на слабкість доказів та значні суперечності в матеріалах справи.

«Ми сподіваємося на справедливе рішення, але, враховуючи практику, що склалася, особливих ілюзій не маємо. Ми сподіваємося, що палац правосуддя (вказує на будівлю суду за спиною) буде виконувати свою функцію та здійснювати правосуддя, а не стане інструментом репресій для людей, чия думка відрізняється», – сказав адвокат Шейхмамбетов.

Адвокат Назім Шейхмамбетов (архівне зображення – кадр з відео «Крым.Реалии»)


Адвокат каже, що стан здоров’я Олега Приходька не критичний, але його не можна назвати стабільно позитивним, і додає, що нарешті в’язню стали регулярно передавити ліки в СІЗО.

Вирок українцю буде оголошено на наступному засіданні, яке призначене на 3 березня на 15:00. Нагадаємо, прокурор запросив для Приходька 11 років колонії суворого режиму та штраф 200 тис. рублів.

Коротко про справу

Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну і всякі дрібниці. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ висунула Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого 2020 року стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня 2020 року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

1 жовтня 2020 року на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на Дону Приходько заявив, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися